Vypadávání vlasů

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na otázku ohledně doplňku stravy Eregma max power, jeho složení najdete zde http://www.prozdravi.cz/eregma-max-power.html , zda-li při používání tohoto výrobku nemůže docházet k vypadávání vlasů zapříčeněného úmyslným zvýšením hladiny testosteronu vzhledem k složení výrobku(např. tribulus terestris), i když prodejce v obecných účincích produktu mimo jiné píše, že výrobek snižuje vypadávání vlasů a stimuluje jejich kvalitu. Nemyslím si, že by přípravek byl nějak obzvlášť škodlivý ba naopak, jen s vlasy mám trochu problémy ( mírné až pokročílé kouty), používám speciální šampony proti vypadávání vlasů a proto bych nerad bral něco, co by mi spíše ubllížilo než pomohlo. Zajímal by mě Váš názor jako odbornice. Předem Vám děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vypadávání vlasů (tvorba pleše a koutů) je do značné míry dáno geneticky. Užívání přípravků obsahujících hormony (syntetické nebo přírodní) by tento stav ovlivnily pouze, kdyby bylo přídatných hormonů dostatečné množství. Nedokážu říci, jak moc hormonů daný přípravek obsahuje, myslím však, že údaje uvedené výrobcem vycházejí ze získaných dat při testování přípravku, takže bych věřila tomu, co píše. Největší jistotu získáte, když se se svým dotazem obrátíte přímo na výrobce.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: