Žádná menstruace při braní antikoncepce

Mám problém s tím, že se mi zatím nedostavila menstruace. Je mi 17 let a rok a půl jsem brala antikoncepci Bonadea, teď jsem ji kvůli problémům vyměnila za Belaru, ale s měsíční pauzou. Minulý pátek jsem dobrala první plato a menstruace se nedostavila. Už 4. den. S přítelem jsem spala asi po dobrání 7. tabletky. Těhotenský test jsem si dělala 2x a pokaždé vyšel 1 proužek čili negativní. Moje gynekoložka mě varovala, že menstruace může být nepravidelná, ale i přes to mám trochu obavy. Taky musím zmínit, že jsem v posledním měsíci docela ve stresu. Četla jsem, že menstruace se nemusí dostavit vůbec, je to tedy normální? A nebo si mám raději zajít za svou lékařkou? Píšu raději prvně sem, nechtěla jsem zbytečně plašit. Děkuji za odpověď..

Odpověď odborníka:

Menstruace se dostavit nemusí, pak záleží na každé uživatelce, jestli jí to vyhovuje nebo ne, a to lze řešit s gynekologem.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x