Inzerce
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup do lékařské poradny, možnost účastnit se soutěží a mnoho dalších výhod. Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte prosím e-mail, který jste používal(a) pro přihlášení na stránku

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Infekce močového ústrojí – ve většině případů pomohou antibiotika

redakce uLékaře

Antibiotika jsou určená k řešení bakteriálních nákaz. Od jejich zrodu ve 30. letech 20. století již zachránily milióny životů. Při léčbě infekcí močových cest se používá více druhů antibiotik – každý lék tohoto typu však musí být užíván přesně podle předpisu. Důvodů je víc.

Antibiotika jsou určená k řešení bakteriálních nákaz. Od jejich zrodu ve 30. letech 20. století již zachránily milióny životů. Při léčbě infekcí močových cest se používá více druhů antibiotik – každý lék tohoto typu však musí být užíván přesně podle předpisu. Důvodů je víc.

Ač se někdy může zdát, že terapie antibiotiky je běžná, není tomu tak. Navíc je při ní třeba vždy dodržovat určitá pravidla. Lékař může v případě zánětu močových cest léčbu předepsat na základě symptomů či provést vyšetření moči. Většina infekcí močového ústrojí je způsobena bakterií E. coli, což znamená, že terapie antibiotiky by měla být účinná.

Nekázeň ohrožuje všechny 

V případě, že jste léčeni antibiotiky, je třeba držet se instrukcí lékaře ohledně času, způsobu a délky jejich užívání. Mnoho pacientů se po několika dnech cítí lépe a začnou mít pocit, že již léky nepotřebují. Pokud je ale terapie přerušena, infekce se může vrátit. Nutné je také zmínit, že není-li dokončen celý léčebný cyklus nebo jsou antibiotika užívána bez rozmyslu, přispívá to k problematice narůstající odolnosti bakterií vůči těmto preparátům. To způsobuje, že léčba antibiotiky je méně účinná a bakteriální infekce je stále těžší léčit. 

Jak tělu ulevit

Mezi příznaky močových infekcí patří pálení či bolest při močení, časté močení, příměs krve v moči a podobně. Podporou antibiotické terapie je mimo jiné:

  • hojný příjem tekutin,
  • úplné vyprázdnění močového měchýře při každém použití toalety,
  • užívání volně prodejných analgetik při bolestech břicha, pánve či zad. 

Léčba antibiotiky je účinná ve většině případů močových infekcí. Měli byste se cítit lépe již po 1–2 dnech od začátku užívání. Pokud se příznaky i 3. den zhoršují, kontaktujte lékaře. 

Antibiotika i jako prevence

Trpíte-li chronickými záněty močových cest (objevily se alespoň 2× v posledních 6 měsících) a jsou-li vyloučena jiná možná onemocnění či anomálie močového ústrojí, je možné, že lékař předepíše antibiotika. Ta jsou určena k prevenci dalších infekcí. Bývají obvykle užívána delší dobu (často 3–6 měsíců, někdy i déle) nebo periodicky v době potřeby. Preventivní antibiotická terapie je také předepisována:

  • těhotným ženám s opakovanými záněty močových cest,
  • pacientům po úrazech míchy či při jiném poškození nervového systému, které ovlivňuje močení,
  • osobám po transplantaci ledviny,
  • před operací v oblasti močového ústrojí.

(cean)

Zdroj: http://www.nps.org.au/conditions/urine-bladder-and-kidney-problems/bladder-disorders/urinary-tract-infections/for-individuals/medicines


 
Urosal® lady s obsahem unikátní kombinace bylinných extraktů z medvědice lékařské doplněné zlatobýlem a kopřivou přináší rychlou pomoc pro močové cesty


Chcete-li se dozvědět víc o této problematice, navštivte na uLékaře.cz sekce Zánět močových cest. Pro více informací o doplňku stravy UROSAL lady klikněte na www.urosal.cz. Koupit si tento doplněk stravy můžete zde.

Doporučujeme