Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Právní prohlášení

1. Obecná ustanovení
1.1 Užíváním služeb projektu uLékaře.cz zejména prostřednictvím internetových stránek, mobilní aplikace a profilů na sociálních sítí provozovaných společnosti uLékaře.cz, uzavíráte Dohodu o užívání služeb projektu (dále jen „dohoda“) se společností uLékaře.cz, s.r.o., IČO 05341051 se sídlem Praha 2, Šafaříkova 201/17, PSČ 120 00, zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 262183. 
1.2 Za jakoukoliv škodu vzniklou užíváním výše uvedených služeb projektu uLékaře.cz vám či třetí osobě v důsledku porušení takovéto dohody, nenese uLékaře.cz, s.r.o. odpovědnost a vy jste povinni nahradit nárokující straně škodu v plném rozsahu a výši. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. nenese žádnou odpovědnost za špatné použití či interpretaci zde prezentovaných informací.

2. Obsah a charakter stránek
2.1 Obsahem stránek jsou informace určené pro širokou veřejnost, není-li uvedeno jinak. Obsahem stránek jsou zejména odborné články, informace o odborných akcích a odkazy na jiné odborné stránky či organizace. 
2.2 Stránka je databází podle § 88 zákona 121/2000 Sb. o právu autorském. Veškeré nakládání s autorskými právy se řídí tímto zákonem. Autorská práva k informacím a článkům náležejí jejich autorům či vykonavatelům takovýchto autorských práv a zřizovateli databáze podle zákona.
2.3 Reklamní informace v jakýchkoliv zákonných formách jsou viditelně odlišeny od nereklamního obsahu stránek a jsou plně v souladu se zákonem 138/2002 Sb. o regulaci reklamy v platném znění.
2.4 Internetové stránky obsahují i odkazy na odborné internetové stránky jiných zřizovatelů. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. v žádném rozsahu neručí za obsah takovýchto odkazovaných stránek.
2.5 Veškerý obsah stránek, stejně jako design a informační systém, je zaštítěn společností uLékaře.cz, s.r.o., která jako jediná ručí za správnost a relevanci poskytovaných informací. 

3. Lékařská poradna
3.1 Součástí projektu uLékaře.cz je i Poradna lékaře. Poradna v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči, spíše slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Uživatelům se důrazně doporučuje vyhledat vedle použití Poradny i odbornou péči, která je schopna díky bezprostřednímu kontaktu s pacientem mnohem účinněji diagnostikovat a pomoci. Provozovatel těchto internetových stránek upozorňuje, že nenese žádnou odpovědnost ze škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících z použití Poradny.
3.2 Dotazy posílané do Poradny slouží také jako informační zdroj pro uživatele se stejnými obtížemi. Z tohoto důvodu si Provozovatel vyhrazuje právo zveřejňovat veškeré dotazy adresované lékařům prostřednictvím Poradny. Provozovatel proto žádá uživatele, aby v dotazech poskytovali jen takové informace, které mohou být veřejné, vyvarovali se zejména informací, které by mohly konkretizovat osobu tazatele. Prosbám o nezveřejnění dotazu nemůže tedy provozovatel internetových stránek vyhovět.
3.3 Dotazy jsou zobrazovány anonymně (v poradně se zobrazuje pouze křestní jméno uživatele) a dodržují zásady ochrany osobních údajů.
3.4 Uživatelé poradny mají garantováno, že odpověď na dotaz dostanou do uvedené doby daného tarifu, která se vztahuje k pracovní době lékařů, tj. v pracovní dny od 07:00 do 20:00 hodin. Pokud provozovatel nedodrží tuto lhůtu, případně dojde k technickému problému či dotaz nebude vyřízen vůbec, poskytne provozovatel uživateli možnost jeden či více dotazů položit zdarma.
3.5 Uživatel může komunikovat s lékařem pouze prostřednictvím internetové poradny www.ulekare.cz. Jakýkoliv jiný způsob komunikace s našimi lékaři z poradny je zakázán.

4. Objednání k lékaři
4.1 Součástí projektu uLékaře.cz je možnost objednat se do zdravotnického zařízení, se kterým má Provozovatel uzavřenou smlouvu o spolupráci. Zdravotnická zařízení po převzetí informací o uživatelovi komunikují přímo s uživatelem, první kontakt uživatele se zdravotnickým zařízením ale vždy zařizuje Provozovatel.

5. Důležitá upozornění
5.1 Upozorňujeme, že tyto internetové stránky působí pouze jako informační zdroj. V žádném případě nenahrazují lékařskou či jinou odbornou péči!
5.2 Poradna kvůli velmi omezeným diagnostickým možnostem v žádném případě nenahrazuje standardní lékařskou péči, působí pouze jako zdroj informací a osvěta pro dotazující.

6. Další ujednání
6.1 V případech, kdy jste ve vztahu ke společnosti uLékaře.cz, s.r.o. spotřebitelem a vznikne spotřebitelský spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, můžete, jste-li v postavení spotřebitele, podat návrh na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu České obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). V těchto případech také můžete (jste-li v postavení spotřebitele) využít platformu pro řešení spotřebitelských sporů online, která je zřízena Evropskou komisí a je dostupná na internetové adrese: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

7. Závěrečná ustanovení
7.1 Společnost uLékaře.cz, s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu obsahu a přístupu ke stránkám. K plánovaným zásadním změnám obsahu stránek a ke změnám jejich užívání bude vždy připojeno datum změny.

Poslední aktualizace: 23. 07. 2018

Zpracování osobních údajů

Souhlasím, aby společnost uLékaře.cz, s.r.o., se sídlem Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 5, IČO 05341051 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb v rámci projektu uLékaře.cz, který je tvořen zejména specializovanými internetovými stránkami, mobilními aplikacemi a profily na sociálních sítích (dále jen “projekt uLékaře.cz”). Projekt uLékaře.cz je provozovaný Společností v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“). Souhlas se zpracováním dávám maximálně na období 10 let od mé poslední aktivity nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.  

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem:

  • vypracování odpovědi odborníka v rámci projektu uLékaře.cz, a/nebo
  • předání vhodnému zdravotnickému zařízením za účelem dalších konzultací či spolupráce ve věci mého zdravotnického stavu.

Výslovně tedy souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím zdravotnickým zařízením, se kterými má Společnost uzavřená zvláštní ujednání o zárukách při zpracování osobních údajů a zvláštní kategorie osobních údajů. Aktuální seznam spolupracujících zdravotnických zařízení shledávám v rámci uvedeného hyperlinku.

Dále souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci poradny projektu uLékaře.cz na základě mého výslovného požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování; 
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů. 

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.
  • mé údaje Společnost poskytuje zpracovatelům z řad zdravotnických zařízení nebo odborníkům zpracovávajícím mé výslovně položené dotazy. 

Současně beru na vědomí, že se v případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování mých osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv mohu obrátit na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, kontakt http://www.stankovapartneri.cz/dpo/, nebo po další komunikaci ohledně mých osobních údajů, příp. odvolání souhlasu s jejich zpracováním mohu také využít adresu osobniudaje@ulekare.cz.

Potvrzuji, že tímto dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

Zasílání informačních emailů

Uděluji společnosti uLékaře.cz, s.r.o., v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje uLékaře.cz s novinkami týkajících se služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. anebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžu kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu, po přihlášení v mém uživatelském profilu nebo zasláním požadavku na osobniudaje@ulekare.cz.

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Mukopolysacharidóza: onemocnění mění lidské tělo, mysl a především osudy

Krční páteř příznaky Problémy s erekcí u mladých mužů Lidé v pohybu Mentální retardace Tenkohlavec lidský Cizí slova Distorsio genus Nemoci oka 24.10.2013 redakce uLékaře

Vzácná genetická onemocnění, mezi která patří i nemoc zvaná mukopolysacharidóza, se zpravidla objevují zcela nečekaně. Například v rodině Moravcových nebo Niesytových by nikoho ani nenapadlo, že právě jejich děti převezmou do svých genů „černého Petra“

Nikolka
Nikolka

Vzácná genetická onemocnění, mezi která patří i nemoc zvaná mukopolysacharidóza, se zpravidla objevují zcela nečekaně. Například v rodině Moravcových nebo Niesytových by nikoho ani nenapadlo, že právě jejich děti převezmou do svých genů „černého Petra“ z minulých generací a budou se muset potýkat se vším, co onemocnění mukopolysacharidózou obnáší: s těžkými poruchami růstu, postupně se zhoršující pohyblivostí až invaliditou a dlouhou řadou operačních zákroků, včetně takových, které v případě neúspěchu mohou přinést i smrt.

Když se tělo nedokáže zbavit odpadu

Mukopolysacharidózou trpí v České republice několik desítek dětí a mladých dospělých. Jedná se o velmi vzácné geneticky podmíněné onemocnění, které se podle typu genetického postižení a podle svých projevů dělí do několika skupin. Ve všech případech je však příčinou tohoto onemocnění neschopnost organismu odbourávat látky zvané mukopolysacharidy, které jsou normálně přítomné v těle nás všech.

Stejně jako většinu látek lidského těla i mukopolysacharidy je nutné neustále obnovovat, tedy staré odbourávat a vytvářet nové. Lidé s mukopolysacharidózou však staré mukopolysacharidy odbourat nedovedou, a ty se tak postupně hromadí uvnitř buněk. Tím ale způsobují nejdříve nenápadné, později však stále se zhoršující příznaky onemocnění. Někdy je možné se s mukopolysacharidózou dožít i relativně vysokého věku, jindy děti umírají již kolem desátého roku života. Vždy je však na tomto onemocnění nejhorší fakt, že v průběhu života se postupně zhoršuje a návrat do lehčího, předchozího stadia již není možný.

Mukopolysacharidóza? Zprvu jen další diagnóza v řadě

Když si paní Moravcová společně se svými dvěma syny poprvé z úst lékaře poslechla slovo „mukopolysacharidóza“, byl to pro ni nejdřív jen další cizí termín. V průběhu deseti let to byla už třetí diagnóza, která měla vysvětlit zdravotní problémy, především zhoršující se pohyblivost, jejích dvou synů. Tentokrát ale, na základě výsledků molekulárněbiologických vyšetření, byla už diagnóza jistá. A zároveň to byla diagnóza s jasným poselstvím: nemoc je celoživotní, neléčitelná, a pokud se budou příznaky měnit, tak jenom k horšímu.

Už jenom bratři Luboš a Jan Moravcovi mohou sloužit jako doklad toho, že mukopolysacharidóza může u každého nemocného vypadat úplně jinak. Oba trpí mukopolysacharidózou IV. typu a i když se první příznaky onemocnění u obou chlapců objevily v pěti letech věku, průběh choroby už byl u každého z nich jiný. „Luboš je po náročné operaci téměř soběstačný, našel si i brigádu. Mladší Honza je už několik let na vozíku a stále větší problém je zhoršující se pohyblivost rukou. Sám už skoro nedokáže ani zdvihnout sklenici s vodou,“ popisuje rozdílný průběh nemoci u obou chlapců, dnes již mladých dospělých mužů, paní Moravcová.

Na výběr mezi ochrnutím a smrtí?

Také čtrnáctiletá slečna Nikolka Niesytová trpí mukopolysacharidózou IV. typu. V jejím případě byla cesta k určení správné diagnózy podstatně kratší. Již ve třetím roce bylo rodičům u jejich dítěte nápadné zpomalení růstu a po sérii vyšetření jim lékaři sdělili jméno choroby, které jim do té doby bylo naprosto neznámé. „Reakce na zjištění, že je dcera nemocná, byla obrovský šok. Nevěděli jsme, co nás čeká a co nemoc obnáší. Zprvu jsme s manželem o nemoci vůbec nemluvili a také pro nejbližší rodinu bylo toto téma tabu,“ vzpomíná na tehdejší dobu paní Niesytová. Stejně jako Jan Moravec také Nikolka se dnes pohybuje převážně za pomoci invalidního vozíku.

Kromě zhoršené pohyblivosti mají bratři Moravcovi i Nikolka společný i další problém, potenciálně mnohem vážnější, který je pro mnoho pacientů s mukopolysacharidózou typický. Tím je útlak míchy způsobený ukládáním přebytečných mukopolysacharidů do oblasti krční páteře. „Nikolka musí být pod neustálým dohledem, kvůli útlaku na míchu nesmí spadnout,“ říká paní Niesytová. Pád by totiž mohl způsobit přerušení krční míchy, které by mělo za následek úplné a nevratné ochrnutí.

Protože u synů paní Moravcové tlak na krční míchu stále narůstal a riziko úplného ochrnutí se zvyšovalo, doporučili lékaři operaci, při které se nahromaděné mukopolysacharidy z oblasti krční páteře odstraní. „Několik měsíců před tím, než měl Honza podstoupit operaci, zemřela při stejném zákroku jiná holčička s mukopolysacharidózou. Když mi pak do telefonu řekli, že Honza je po operaci a v pořádku, rozbrečela jsem se štěstím,“ vzpomíná paní Moravcová na asi nejtěžší chvíle svého života.

Reklama

Jak se žije s mukopolysacharidózou

Život s mukopolysacharidózou však není vyplněn jen extrémně vypjatými okamžiky, které člověka v jedné chvíli buď zocelí, nebo úplně položí. Běžný život rodičů dětí s tímto onemocněním je především obětavá péče 24 hodin denně a sedm dní v týdnu, to jest neustálé nasazení, které by nepřipraveného člověka pravděpodobně úplně vyčerpalo už po několika dnech. Péče o nemocné dítě je však v každém konkrétním případě jiná, vždy záleží na tom, jakým typem onemocnění dítě trpí, jak u něj nemoc probíhá a v jakém se právě nachází stadiu.

Například děti s mukopolysacharidózou III. typu jsou ve věku 2 až 6 let extrémně hyperaktivní a obtížně zvladatelné, kromě toho v noci často téměř nespí, a rodiče tak v podstatě nemají šanci na normální odpočinek. Později s postupem nemoci se objevuje výrazný úbytek mentálních schopností, děti zapomínají, co kdysi uměly, přestávají mluvit a postupně také chodit a jsou upoutány na invalidní vozík. Děti s těžkým průběhem mukopolysacharidózy III. typu často umírají mezi 10. a 20. rokem života.

S mukopolysacharidózou v ordinaci

Všeobecné povědomí o tak vzácném onemocnění, jako je mukopolysacharidóza, je samozřejmě velmi malé, a to i mezi některými lékaři. Po nesčetných návštěvách v nejrůznějších lékařských ordinacích, které se svými dvěma syny absolvovala, má paní Moravcová slušný přehled o tom, jak diametrálně se může lišit přístup jednotlivých zdravotníků. A tak zatímco lékaři z velkých center prý většinou berou pacienta jako svého partnera a jejich přístup je velmi citlivý a lidský, v některých „zapadlejších“ ordinacích ještě stále přetrvává názor, že „pan doktor“ poroučí a nemocnému člověku nezbývá než poslechnout. Jednu věc může každý lékař pro pacienta s touto nemocí a jeho rodinu udělat vždy: být vstřícný, vycházet vstříc časovým požadavkům a zbytečně neprodlužovat pobyt ve zdravotnických zařízeních. Rodiče jsou s dětmi u lékaře „více než doma“ a ohled a toleranci si zaslouží.

Mukopolysacharidóza se může dotknout každého z nás

Velkou oporou pro všechny pacienty a jejich rodiny je Společnost pro mukopolysacharidózu. Ta pořádá především pravidelná setkání rodin nemocných dětí, na kterých rodiny zjišťují, že se svým problémem nejsou samy, sdílejí své zkušenosti a vyměňují si praktické rady. Na prvním setkání ve Společnosti pro mukopolysacharidózu přitom prý bývá pocit všech nově příchozích velmi podobný: „My sem přece nepatříme!“

Stejně tak jako si ale rodiče s nově diagnostikovaným a ještě relativně zdravým dítětem postupně uvědomí, že mukopolysacharidóza se jich skutečně týká, měl by si to trochu jiným způsobem uvědomit i každý z nás. Mukopolysacharidózu si totiž nikdo schválně nevybral a nikdo za ni ani nemůže. I někteří z nás máme tuto nemoc ve svých genech ukrytou a jen pouhá náhoda určí, zda si za partnera nevybereme člověka se stejnými geny. A potom je jen na osudu, jestli právě naše rodina nebude problém mukopolysacharidózy řešit. Svým způsobem za všechny ty, kdo měli v tomto ohledu více štěstí.

MUDr. Helena Janíčková
Odborník uLékaře.cz

Poradna uLékaře.cz

Online poradna a objednání k lékaři

Rychlá odpověď
již do 6 hodin

Zkušení lékaři odpovídají
na vaše dotazy

Cena již
od 99 Kč

Zjistit, jak funguje poradna

Doporučujeme

Čtěte více

Mráz místo skalpelu aneb Nový způsob likvidace karcinomu prostaty

Kryoterapie neboli léčba mrazem. Další z možností, jak zakročit proti nádorům...

Mrazivý nepřítel ohrožuje nemocné s lupénkou

Studené počasí, kterému je v tomto období vystavena naše kůže, představuje zejména...

Mrtvé moře pomáhá lidem s atopickým ekzémem

Atopický ekzém je chronické zánětlivé kožní onemocnění, vznikající při kombinaci...

Mrtvice a infarkt hrozí i pasivním kuřákům. Nedejte se!

Kouření cigaret patří mezi hlavní zabijáky moderního člověka. V souvislosti...

Mrtvice jako komplikace srdeční operace?

Operace na srdci a velkých cévách zachraňují lidské životy, zároveň s sebou...

Mrznou vám i v posteli nohy? Homeopatie zařídí teplo

Na ledové ruce nebo nohy si velmi často stěžují zejména ženy. Někoho tyto problémy...

MUDr. Jiří Kubeš, Ph.D.: Proton Therapy Center se chystá na tisícího pacienta i na tisíc onkologů

Rozhovor primáře PTC MUDr. Jiřího Kubeše, Ph.D. pro PRÁVO 13.1.2016

Muchomůrka a marihuana – smrtící kombinace

Pod pojmem droga se většině lidí vybaví některá z návykových látek, jako jsou...

Můj blízký bere drogy: co mám dělat?

Drogy jsou již několik let tématem číslo jedna v souvislosti s nebezpečím závislosti...

Můj partner má hepatitidu C – je to důvod k rozchodu?

Hepatitida C je poměrně "mladé" onemocnění. Vzhledem k tomu, že její přenos...

Multidisciplinární přístup po operaci zlomeniny kyčle snižuje riziko dalších pádů

Švédští lékaři z univerzit v Umeå a Luleå aplikovali postupy multidisciplinární...

Musí dítě vždycky růst souměrně?

Jak je velmi dobře známo, děti nerostou stále stejně rychle, ale mají období...

Musíte si lék denně píchat? Vše usnadní injektor!

Pro většinu z nás je nepředstavitelné, že bychom si sami aplikovali injekci....

Mutace ptačí chřipky

Genetická informace viru chřipky je náchylná k mutacím.

Muž po padesátce

Stačí podávat léky k léčbě erektilní dysfunkce, aby se sexuální život a jeho...

Muž po transplantaci zemřel na rakovinu dělohy

37letý Američan Vincent Liew čekal pět let na ledvinu od vhodného dárce a doufal,...

Může alkohol vyvolat alergickou reakci?

Nejčastější nežádoucí účinky konzumace alkoholu zná každý. Patří k nim především...

Může být alkohol prevencí proti revmatoidní artritidě?

Zřejmě ano, ale jen v malém množství! Jeho střídmá konzumace údajně snižuje...

Může být pro dítě rychlý růst nebezpečný?

U všech živých organismů, člověka nevyjímaje, jsou větší jedinci oproti ostatním...

Může dítě se syndromem Prader-Willi na dětský tábor?

Organizátoři letního tábora respektive oddílový vedoucí, který bude mít na starosti...

Naposledy přečtené dotazy z poradny

Nález na rentgenu

Dobrý den, prosím o vysvětlení popisu RTG plic a srdce. Srdce mediastinum,...

Nález na rentgenu

Dobry den prosim mam tenhle nalez z RTG mam strach a obavy na CT jdu bohuzel...

Nález na rentgenu - nativní nefrogram

Dobrý den, manžel je už přes dva roky ochrnutý od pasu dolů po míšní ischemii....

Nález na pravém varleti

Dobrý den, mám takový choulostivý dotaz, na pravém varleti mého přítele sem...

Nález na prsníku

, dobrý den, včera som bola u gynekologa a našiel mi nález na prsníku, odporučil...

Nalez na prostate

Dobry den, uz pres mesic se lecim s nalezem na prostate, ktery ma obsahovat...

Nález na předních krčních uzlinách

Dobrý den, mojí matce (44 let) se objevila hmatatelná bulka na předních krčních...

Nález na pochvě

Dobrý den, na pochvě se mi objevila něco jako prasklina. Byla bílá a tvrdá,...

Nález na pochvě

Dobrý den, rádaa bych se zeptala, udělala jsem mi pod půlkou zadku blízko...

Nález na poševním vchodu

Dobrý den, dnes jsem u poševního vchodu (nespíše) obejvila toto (viz foto)....

Deprese a bolest hlavy

Dobry den chce se zeptat jestli by jsem mi nemohli doporučit náky prášky jsem...

Výsledky cytologie

Dobrý den, v min roce v lednu jsem byla na cytologii a přišel nález AGUS, doktorka...

Nález na plicích

Dobrý den, prosím o informaci týkající se emfyzému plic, v dokumentaci jsem...

Nález na plicích

Dobrý den,paní doktorko,prosím o vysvětlení závěru z vyšetření : V plicním parenchymu...

Zvětšená slezina

Mám zvětšenou slezinu, co to signalizuje? Děkuji za odpověď.

Nález na plicích

Dobrý den, na CT hrudníku mám zjištěnou arteriovenozní malformaci(dle závěru...

Nález na plicích

Dobry den pane doktore, pani doktorko. prosim o vas nazor. Nevize o co se...

Candida Albicans

Paní doktorko, mám dlouhodobě zácpu a hlavně hrozně trpím plynatostí a hroznou...

Candida albicans

Dobrý den, jsem celiak a mám astma. Asi 2 měsíce mám problém s kašlem, rýmou...

Nález v prsu

Dobrý den, mám nález v prsu a chtěla bych poprosit o překlad lékařské zprávy....

Zavřít reklamu