Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Na zlomená srdce platí i homeopatie

Homeopatie MUDr. Jaroslav Čupera 4.5.2015
redakce uLékaře

Blíží se První máj s oním známým „hrdliččin zval ku lásce hlas“… Láska je nejkrásnější cit na světě, ale bohužel dokáže i zranit a rozchod s partnerem může úplně změnit život kohokoliv. Jak si s bolavým srdcem poradit pomocí homeopatie?

Ztráta milované bytosti je jedním z nejhorších prožitků, s nimiž se v životě můžeme setkat. Může to být rozchod po krátké nebo delší známosti, nečekaný (ale někdy i čekaný) rozvod anebo o partnera můžeme přijít v důsledku úmrtí. Někdy se do podobné situace dostaneme i v důsledku dlouhodobého odloučení.

Homeopatická léčba akutních emočních problémů pomůže postiženému najít v těžké životní situaci patřičný nadhled a zklidnit a zpracovat rozbouřené emoce. Každý si může vybrat z následující nabídky homeopatik, který se jeho stavům a povaze nejvíce podobá:

  • Ignatia amara 15CH je lékem pro stavy zejména akutního smutku, ať už jsou způsobeny nečekaným rozchodem, dlouhodobým odloučením anebo i úmrtím milované osoby. Je to lék zejména pro osoby s romantickým a idealistickým založením, díky němuž si taky mohou najít i neadekvátního partnera a následné psychické rozladění je pak nasnadě. Ignatia amara je vhodný pro ty, kteří trpí tichým smutkem s neustálým vzdycháním, pláčou jedině o samotě, občas ale můžou propadnout nečekanému hysterickému pláči či záchvatu vzteku. Chtějí být sami a společnost jiné osoby nesnáší. V tělesné rovině si mohou stěžovat na pocit knedlíku v krku s obtížným polykáním, stažený žaludek a bolesti hlavy, jako by měli v hlavě vražený hřebík. Utěšování jim nijak nepomůže, spíše jim náladu zlepší rozptýlení či jakákoliv aktivita při které zapomenou na svoje problémy. V tomto léku je výrazný rys paradoxního chování, čili například pocit knedlíku v krku je horší při pití než při jídle, anebo že tito lidé lépe usnou při puštěné hudbě nebo TV, kdežto v tichu a klidu nebudou schopni usnout. Lék Ignatia amara je vhodné podávat v nejakutnější fázi třeba i 5× denně, později postačí i podávání 1× denně až do doby, než se psychický stav stabilizuje.
  • Natrum muriaticum 15CH je lékem jak pro akutní, tak (a to především) i pro dlouhodobé smutky. Příčinou může být opět rozchod, zklamání anebo úmrtí blízkého člověka. Už od přírody jsou lidé, kteří budou dobře reagovat na tento lék, introvertní samotáři. Jsou velmi snadno emočně zranitelní a pak se jejich tendence k vyhledávání samoty jen zvýrazní. V duši prožívají intenzivní smutek a především se trápí minulými nepříjemnostmi a zklamáními, ale nejsou schopni plakat ani o samotě. V tělesné rovině můžou trpět na bolesti hlavy bušivého charakteru anebo na opary. Tento lék se podává 1–2× denně, opět až do zlepšení psychického stavu postiženého.
  • Phosphoricum acidum 15CH je lékem pro citlivé a empatické jedince, kteří svoje emoce prožívají velmi intenzivně a rozchod či milostné zklamání je v emoční rovině naprosto vyčerpá. Je to vlastně naprosté emoční vyhoření. Toto ochromení emocí se velmi rychle přenese i na úroveň myšlení a nakonec i na tělesnou rovinu. Po takové nepříjemné události jsou náhle naprosto neteční, jakoby mimo realitu, nemají sílu ani mluvit a odpovídat. Nejraději tráví čas v samotě a tichosti a jakákoliv snaha okolí o povzbuzení či podporu s nimi nepohne. Pokud se odhodlají k odpovědi, tak jen velmi pomalu, protože i myšlení je velmi vyčerpává. Po tělesné stránce jsou především celkově slabí s pocity bušení srdce. Nejvhodnější podávání tohoto léku je opět 1–2× denně.
  • Staphisagria 15CH je lékem pro osoby, pro které je rozchod spojen spíše s pocitem poranění jejich vlastní hrdosti či cti, hlubokého poranění na duši, anebo dokonce ponížení před okolním světem. Tyto emoce v nich vzbuzují spíše hněv, který ale vůbec nedávají najevo a skrývají ho hluboko v sobě. Navenek se projevují naopak velmi mile a přátelsky, a to i k těm, kteří je zranili. Nevyjádřené emoce se pak často projeví na tělesné rovině například neovladatelným svěděním či bolestmi bederní páteře. Dávkování je obdobné jako u předchozích léků, 1–2× denně 5 granulí.
  • Hyoscyamus niger 15CH je lékem pro osoby, které jsou ke svému partnerovi silně emocionálně připoutané, ale na druhou stranu jsou velmi žárlivé a podezřívavé, což případný rozchod jen vystupňuje. Tito lidé pak můžou být až hrubí, s nadávkami a oplzlým chováním se silným sexuálním podtextem, které se může vystupňovat až k násilnému chování.
  • Lachesis mutus 15CH je lékem především pro ženy, které jsou v normálním životě velmi energické, plné života, vášnivé, upovídané, se silnou potřebou sexuality. Už přirozeně mohou mít určité tendence k podezřívavosti a žárlivosti vůči partnerovi. Rozchod anebo ztráta partnera je ale naprosto frustruje a vede k uzavřenosti a mlčenlivosti, což je velký protiklad k jejich běžnému chování. Pokud se dostanou do situace, kdy je partner opustí, většinou se z fáze deprese dokážou velmi rychle dostat opět do „normálu“ a samy si aktivně najdou partnera nového.
Autor článku: MUDr. Jaroslav Čupera Lékař se věnuje intenzivní medícíně a homeopatii.
Je členem Rady Homeopatické lékařské asociace, o.s.
Aktuálně působí v AGNI centru v Rosicích u Brna
Líbil se vám článek? +6 ANO NE
Reklama

Poradna uLékaře.cz

Online poradna a objednání k lékaři

Rychlá odpověď
již do 6 hodin

Zkušení lékaři odpovídají
na vaše dotazy

Cena již
od 99 Kč

Zjistit, jak funguje poradna

Související články

Homeopatie může pomoci v léčbě neplodnosti

Pokud nemůžete otěhotnět, možná vás už napadlo zkusit ovlivnit neplodnost nějakou...

Homeopatie může pomoci každému, je jen třeba znát její možnosti a omezení

Stále více přibývá lidí, kteří spoléhají na sílu homeopatie. Ta pro mnohé z...

Má homeopatie šanci vyléčit to, co medicína neumí?

Každý rok je to stejné: přijde "vaše" období a vy se můžete uškrábat. Zase atopický...

Homeopatie není podivínská myšlenka

Každý organismus se snaží uchovat si zdraví a být v rovnováze. Většinou k tomu...

Máte problémy s vlasy? Možná pomůže homeopatie

Potíže s kvalitou vlasů se týkají jak žen, tak mužů. Pro mnohé je to velmi citlivá...

Na bolest hlavy platí homeopatie

Bolest hlavy je jednou z velmi nepříjemných situací, se kterou se setká téměř...

Na bolest hlavy platí homeopatie

Bolest hlavy je jednou z velmi nepříjemných situací, se kterou se setká téměř...

Homeopatie: po čem sáhnout, když je dítě k neutišení

<p>Všechna miminka pláčou, a to bez výjimky. Některá více, některá méně. K uklidnění...

Následky letních nehod a úrazů zmírní homeopatie

Řada z nás se o dovolené více či méně intenzivně věnuje aktivnímu odpočinku....

Může s nadváhou pomoci homeopatie?

Být štíhlý, fit a sexy, to je trend moderní doby. O možnostech použití homeopatie...

Doporučujeme