Antidepresiva a přibírání

Dobrý den, chtěla bych se Vás prosím zeptat, jestli antidepresiva můžou mít vliv na přibírání na váze? Konkrétně beru Lerivon (2x10mg) - problémy se spánkem - a někde jsem četla že tyto léky zpomalují metabolismus a proto se po nich přibírá... Je na tom něco pravdy? Nebo má po nich člověk jen zvýšenou chuť k jídlu? Já kvůli podváze přibírat mám, ale nechci aby to bylo kvůli lékům. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, přírůstek hmotnosti je celkem běžný nežádoucí účinek uvedené medikace, máte-li ale podváhu, může být přírůstek také žádoucím důsledkem zlepšení psychického stavu... Obraťte se prosím ohledně stavu na příslušného ošetřujícího lékaře, nejasnosti je třeba řešit s tím lékařem, který Vás zná a s ním se také domluvte na event. úpravě léčby.

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x