Antidepresiva a přibývání na váze

Rok a půl užívám antidepresiva- Elicea 20mg a Trittico 150mg.Na počátku se moje váha pohybovala na 85kg,nyní mám 102kg.Nevím si už rady jak se vrátit k původní váze.Upravil jsem stravu,jím pouze bílkoviny,snížil množství,cvičím doma,jezdím na kole 60km,2měsíce a váha se ani nehne,jako přilepená.Prosím o radu co stím.Děkuji

Odpověď odborníka:

Přibývání na váze může být při užívání antidepresivní medikace. Ačkoliv u escitalopramu a trazodonu až tak časté není. Pokuste se dohodnout se svým psychiatrem , zda by bylo možné snížit escitalopram na 10mg, eventuelně vyměnit za antidepresívum, po kterém se nepřibírá, např. Wellbutrin.

MUDr. Andrea Bryčková
MUDr. Andrea Bryčková

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: Psychiatrická ambulance v Hořicích NZZ

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: