Antikoncepce a akné

Dobrý den, asi 3/4 roku užívám HA Logest a posleních 14 dní se mi znenadání začalo objevovat na tvářích akné. Jsem z toho hodně naštvaná, protože mám jinak bezproblémovou pleť a nikdy mi žádna antikoncepce toto nedělala.(Před Logestem jsem užívala Mercilon,ale u toho jsem měla bolestivou menstruaci). V balení mám ještě dvě plata. Mohla by jste mi prosím poradit nějakou dobrou antikoncepci, po které bych mohla mít klid od pupínků? Za Logest platím cca 520,- ale klidně bych si pro kvalitnější zaplatila o něco víc. Děkuji moc. Nikola

Odpověď odborníka:

Dobrý den, zvolte antikoncepci s antiadrogenním účinkem, tedy např. Diane35, Minerva, Vreya, Chloe, .... Je třeba vyčkat cca 3 měsíce, než se účinek na pleti projeví.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: