Atibiotika

Dobrý den, je mi 23 a antikoncepci mám asi 7 let. Užívám Jeanine a dosud jsem neměla problémy. Teď mi chybí poslední 3 tablety z platíčka a začala jsem krvácet. Posledních 14 dní držím dietu a hodně cvičím. A taky jsem před 14ti dny měla antibiotika Klacid 500. Může to být způsobeno tím, nebo mám navštívit gynekologa? A dále jsem se chtěla zeptat, jestli mám dobrat ty podlední 3 tabletky a pak nechat 7mi denní pauzu, nebo mám pokračovat hned dalším platičkem? A pokud hned dalším platičkm, tak jestli budu těch 21. dnů chráněná. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, doužívejte zbylé 3 tabletky a poté udělejte obvyklou pauzu. Pokud chodíte na pravidelné gynekologické preventivní prohlídky, nemusíte se obávat závažného problému. Nepravidelné krvácení může být způsobené např. opomenutím jedné tabletky, také nemocí, pro kterou jste byla léčena antibiotiky, aj. Pokud nemáte jiné obtíže, není třeba běžet k lékaři.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x