Braní antidepresiv a orgasmus

Již měsíc beru antidepresiva Esoprex a nemohu dosáhnout orgasmu, vlastně ze sexu nemám ani trochu požitek. Než jsem začala brát antidepresiva, tak jsem nikdy problém s orgasmem neměla a začíná mi to docela vadit, protože to člověka ještě víc deptá. Chtěla jsem se zeptat, jestli tento vedlejší účinek zmizí během léčby nebo až po ukončení léčby a jestli se to vůbec někdy zlepší nebo už to tak zůstane.

Odpověď odborníka:

Katko, některá antidepresiva u citlivějších jedinců mohou způsobit sexuální dysfunkci, je potřeba na to upozornit, jak u mužů tak u žen. Tento nežádoucí efekt po vysazení léku odezní. Jsou antidepresiva, např. bupropion, která tento vedlejší nežádoucí efekt nemají. Nebo můžete zvolit cestu psychoterapie a antidepresivum po dohodě s vašim psychiatrem nebo praktickým lékařem postupně vysadit. Také někdy doporučuji, pokud je efekt léku na depresi výborný, jen snížit dávku na polovinu, tj. escitalopram 5mg , někdy ho brát i obden, a dojde také k úpravě sexuálních funkcích.

MUDr. Andrea Bryčková
MUDr. Andrea Bryčková

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: Psychiatrická ambulance v Hořicích NZZ

 
Líbí se vám odpověď?
+7 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: