Duac gel + dalacin t

Dobrý den, syn dostal na kožním na akné(čelo, obličej) Duac gel + dalacint T. Akné se zlepšuje. problém je, že zhruba za 4-5 dní od použití si začal stěžovat na silné svědění v oblasti krku a zad(trvá již dva měsíce) Vždy si to škrábal až do červena.....nejdřív jsem si myslela, že jde o reakci na prášek na praní, materiál triček, alergie na chlad.....ale nenašla jsem nikdy společný původ, pokaždé se situace mění i prostředí .....doma, u babičky, internát....na Vánoce mě napadlo, zda to nemůžou způsobovat tyto mastičky, roztoky.(časově se to shoduje) Na kožním mají dovolenou, tak jsem raději preparáty vysadila.....4 dny se svědění neobjevilo, jen se mu najednou objevily 3 drobná ekzematická ložiska. (ekzematik není) Ale na svědění si již nestěžuje. Jen mi přijde divné, že se to objevilo na zádech a krku, která nenatírá. Jinde ke svědění nedocházelo. Je možné že toto svědění způsobily tyto preparáty? děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Mohlo by jít o alergivkou reakci na antibiotika obsažená v těchto preparátech. nepoužívejte je a objednejte se ke kožnímu lékaři. Postižená místa můžete ošetřovat např. krémy s pantenolem.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: