Kvasinky ve strevech

Pan doktorko, chtel bych se zeptat, jestli je nejaka ucinna a prirodni lecba kvasinek ve strevech? Myslim nejaka dieta, popr. nejake vhodne doplnky stravy, ktere jsou volne prodejne v lekarne ( idealne neco na prirodni bazi ). Dekuji za odpoved

Odpověď odborníka:

Je fyziologické, že ve střevě se za normálních okolností vyskytuje určité množství kvasinek. Dojde-li ale k jejich přemnožení, mohou nastat nejrůznější zdravotní komplikace.
K přemnožení kvasinek ve střevě dochází různými mechanismy. Mezi nejčastější z nich patří nevhodná strava s nadbytkem cukrů, pekařských výrobků, rafinované mouky, alkoholu, významnou roli v přemnožení kvasinek hrají antibiotika. Výše uvedeným potravinám se tedy raději vyhněte.
K úpravě normálního prostředí ve střevě přispívá strava bohatá na vlákninu, zelenina, mléčné výrobky s obsahem laktobacilů (zakysané mléčné výrobky), ořechy, semínka, prospěšný je česnek, rybí olej. Normální stav střeva lze navodit i v lékárně volně dostupnými doplňky stravy jako probiotika obsahující Lactobacillus acidophilus, a doplňky s obsahem pupalky dvouleté.

MUDr. Miroslava Stará
MUDr. Miroslava Stará

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Havlíčkův Brod, Nemocnice Havlíčkův Brod, interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: