Mozkové aneurysma a těhotenství

Dobrý den, před 17 měsíci mi prasklo mozkové Aneurysma v 36tt. Měsíc jsem si poležela v nemocnici, ale já i moje dcerka jsme v pořádku. Časem bychom s přítelem chtěli druhé dítě, ale já i moje okolí má z toho trochu obavy, aby se situace neopakovala. Je to možné, aby to mělo souvislost? Minulé léto jsme byla na MR a žádné další Aneurysma se neukázalo. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nikdy nebyl prokázán vztah mezi vznikem aneurysmatu mozkových tepen a graviditou. S vysokou pravděpodobností jste měla měla aneurysma již před těhotenstvím. Vznik dalších aneurysmat (bez ohledu na graviditu) je velmi nepravděpodobné.

MUDr. Ondřej Kalita, Ph.D.
MUDr. Ondřej Kalita, Ph.D.

Specializace: Neurochirurgie
Pracoviště: Neurochirurgická klinika FN a LF UP Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Výsledky na MR..RS?? | Od: Markéta | 22.6.2015 08:27
Dobrý den, manžel(25) byl vyšetřen na MR.V zimě říkal, že má jednu stranu těla citlivější než druhou..jinak mu nic není, žádné křeče, bolesti..nic. dlouho se nic nedělo, neuroložka čekala, že vše odezní..nakonec manžela objednala na mr. a ve zprávě je toto :Patrná v T2 a Flair zobr. protáhlá hyperintenzivní ložiska v bílé hmotě parietálně, nejvyšší 9mm. Zachovaná gyrifikace, symetrická konfigurace basálních cisteren. Nerozšířený, symetrický komorový systém středočárové struktury bez posunu.Pravidelná konfigurace kmene mozkového a hypofýzy. Opět nám k tomu nic neřekla.. pouze manžela objednala na LP..může to znamenat RS??
reagovat
re:Výsledky na MR..RS?? | Od: uLékaře.cz | 22.6.2015 09:39
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: