Přivodil jsem si při cvičení kýlu?

Dobrý den, byl jsem včera v posilovně a měl jsem malou "nehodu". Při přitahování kladky vsedě vodorovně k hrudníku jsem neudržel pevné břicho a to se mi jakoby vyvalilo vpřed a zabolelo mě v levé části podbřišku. V tu chvíli jsem zvedal vcelku velkou váhu a celé tělo jsem měl zatnuté. Byl jsem opřený jen hrudníkem o malou opěrku, v oblasti břicha nebyla bohužel žádná opora. Bolest přetrvává a já nevím, zda jsem si jen natáhl sval, nebo jde o kýlu. Na jednu stranu nevidím, a dokonce ani nenahmatám žádnou bulku, ale to může být tím, že je to čerstvé. Na druhou stranu, pokud si místo zmáčknu, ucítím v podbřišku tlak, jako kdyby se mi chtělo na velkou. Pokud si stejné místo zmáčknu na pravé straně, nic se neděje. Pokud si na místo poklepu, zabolí s píchnutím. Navíc, přes den to bylo celkem v pořádku, docela jsem na to zapomněl, ale teď večer se mi to při cestě vlakem projevilo zas. Jsem momentálně na pracovní stáži, takže bych se velmi rád vyhnul návštěvě lékaře, pokud by šel problém rozsoudit takto na dálku. Děkuji předem za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý večer, na dálku mohu poradit jen orientačně a bez záruky, když to nevidím. Kýla je vždycky nějaké lokální vyklenutí oslabeného místa břišní stěny. Pokud ne v klidu, tak při námaze či břišním lisu (třeba při zakašlání). Pokud tam nic takového nemáte, vypadá to spíš na natažený či natržený sval. Zkuste to pár dnů šetřit, dávat ledové obklady. Ale pokud by se to horšilo, zajděte k lékaři.

MUDr. Vladimír Němec
MUDr. Vladimír Němec

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: ASKLEPION s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Zánět spojivek
Články: Zánět spojivek
Konjunktivitida, zánět...
Tipy pro kvalitní spánek aneb Jak se vyspat dorůžova
Články: Tipy pro kvalitní spánek aneb Jak se vyspat dorůžova
Těšíte se po náročném dni...
Crohnova choroba – účinná úleva pro pacienty existuje
Články: Crohnova choroba – účinná úleva pro pacienty existuje
Crohnova nemoc je zánětlivé...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x