Vyhřezla ploténka, nález na mr

Dobrý den, před 14 dny jsem začala mít problémy se zády, bolelo mě v kříži a bolest vystřelovala do pravé nohy po zadní straně, nemohla jsem chodit. PL me odeslal na neurologii, kde mi dali léky od bolesti a objednali na MR. Dnes jsem si byla pro výsledek, ale bohužel moje ošetřující lékařka tam nebyla a "náhradní" pan doktor hodně spěchal, tak mi nález moc nevysvětlil, jen mi řekl, že pokud to teď nebolí, tak bude jen rehabilitace, jinak operace. Tady nález: Napřímená lordosa, obratlová těla norm.výše s norm.signálem. Norm.obraz na myelosekvencích. Disk L4/5 se sníženým signálem - degenerativní změny. Cirkulární vyklenutí disku L4/5 3-4mm, foramina volná. Naznačeně nižší signál i disku L5/S1 s hernií 5-6mm, vpravo v intimním kontaktu s kořenem S1. Poprosím Vám o laické vysvětlení. Děkuji moc.

Odpověď odborníka:

Degenerativní změny na meziobratlových ploténkách. Ploténka mezi 4.-5- bederním obratlem jen protlačování do 4 mm, o stupeň níže mezi posledním bederním a 1. křížovým obratlem je výhřez do 6 mm. Je atakován kořen S 1. Záleží na potížích a neurologickém nálezu, výhřez není velký a přesto že je v kontaktu s kořenem mohlo by dojít k úpravě stavu. Jistě nejvhodnější je krátkodobá hospitalisace na ortopedickém nebo neurologickém oddělení s komplexní léčbou. Medikace, infuze a rehabilitace. Vhodná potom i lázeňská léčba.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Bolest předkožky Paní doktorko , mám problém s předkožkou. Dříve mi byla...
  • Lamotrigin a alkohol Chtěla bych se zeptat. V dubnu jsem měla epileptický...
  • Boule na hlavě Je mi 16 let a udělala se mi vzadu jako by nad krkem tvrdá boule...
  • Jatra Pani doktorko, chtel bych se Vas zeptat na Vas nazor. Cca v breznu 2013...
  • Bolest zad/ledvin Už několik měsíců mě bolí pravá strana zad kde je ledvina...
  • Dlouhodobě hleny v krku Již dlouho mě trápí hleny v krku, hlavně večer mě to...
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x