Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Právní prohlášení

1. Obsahem stránek uLékaře.cz (dále také jen „uLékaře.cz“ a/nebo „Projekt“) jsou informace určené pro širokou veřejnost, není-li uvedeno jinak. Obsahem stránek (a mobilní aplikace a profilů na sociálních sítích) uLékaře.cz jsou zejména odborné články, informace o odborných akcích a odkazy na jiné odborné stránky či organizace a dále Poradna lékaře. Provozovatelem projektu uLékaře.cz je společnost uLékaře.cz, s.r.o., IČO 05341051, sídlem Praha 2, Šafaříkova 201/17. Společnost je zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze, sp. zn. C.262183.

2. Projekt je chráněn zejména ustanoveními zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Autorská práva k informacím a článkům náležejí jejich autorům či vykonavatelům takovýchto autorských práv a provozovateli Projektu.

3. Reklamní informace (obchodní sdělení) jsou viditelně odlišeny od ostatního obsahu stránek a jsou plně v souladu se zákonem 40/1995. Sb., o regulaci reklamy, v platném znění.

4. Za jakoukoliv škodu vzniklou užíváním projektu uLékaře.cz nenese provozovatel odpovědnost.

5. Součástí projektu uLékaře.cz je i Poradna lékaře. Poradna v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči; slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Uživatelům se důrazně doporučuje vyhledat vedle použití Poradny i odbornou péči, která je schopna díky bezprostřednímu kontaktu s pacientem mnohem účinněji diagnostikovat a pomoci. Provozovatel těchto internetových stránek upozorňuje, že nenese žádnou odpovědnost ze škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících z použití Poradny.

6. Dotazy posílané do Poradny lékaře slouží také jako informační zdroj pro uživatele se stejnými obtížemi. Z tohoto důvodu si Provozovatel vyhrazuje právo zveřejňovat veškeré dotazy adresované lékařům prostřednictvím Poradny. Provozovatel proto žádá uživatele, aby v dotazech poskytovali jen takové informace, které mohou být zveřejněny. Dotazy se žádostí o nezveřejnění nebudou z těchto důvodů zodpovídány, příp. nebude na takovou žádost uživatele reflektováno; s tím, že identita tazatele je vždy anonymizována.

7. Dotazy a odpovědi lékaře jsou zobrazovány vždy anonymně a Provozovatel dodržuje zásady ochrany osobních údajů. Zodpovězeny jsou pouze souhlasy uživatelů, kteří ke zpracování svých osobních údajů udělili souhlas. Se souhlasem a podmínkami ochrany osobních údajů se můžete seznámit zde. [M1]

8. Odpovědi na dotaz jsou sdělovány v uvedené době daného tarifu, která se vztahuje k pracovní době lékařů, tj. v pracovní dny od 07:00 do 20:00 hodin. Pokud provozovatel nedodrží tuto lhůtu, případně dojde k technickému problému či dotaz nebude vyřízen vůbec, přestože uživatel splnil podmínky stanovené provozovatelem pro zodpovězení dotazu (úhrada, souhlas se zpracováním osobních údajů, anonymizované zveřejnění dotazu a odpovědi a soulad dotazu s účelem Projektu a Poradny lékaře), poskytne provozovatel uživateli možnost jeden či více dotazů položit zdarma.

9. Uživatel může komunikovat s lékařem pouze prostřednictvím internetové poradny www.ulekare.cz; provozovatel si vyhrazuje možnost zajištění jiného způsobu komunikace v případě výslovného zájmu a souhlasu uživatele, jak je stanoveno v bodě 10.

10. Součástí projektu uLékaře.cz je možnost objednat se do zdravotnického zařízení, se kterým má Provozovatel uzavřenou smlouvu o spolupráci. Zdravotnická zařízení po převzetí informací o uživatelovi komunikují přímo s uživatelem, první kontakt uživatele se zdravotnickým zařízením zařizuje výhradně Provozovatel.

11. V případech, je-li uživatel ve vztahu ke společnosti uLékaře.cz, s.r.o. spotřebitelem a vznikne spotřebitelský spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může takový uživatel v postavení spotřebitele podat návrh na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu České obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). V těchto případech také může uživatel v postavení spotřebitele využít platformu pro řešení spotřebitelských sporů online, která je zřízena Evropskou komisí a je dostupná na internetové adrese: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

12. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu obsahu a přístupu ke stránkám. K plánovaným zásadním změnám obsahu stránek a ke změnám jejich užívání bude vždy připojeno datum změny.

Poslední aktualizace: 20.8.2018


 

Zpracování osobních údajů

Souhlasím, aby společnost uLékaře.cz, s.r.o., se sídlem Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 5, IČO 05341051 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb v rámci projektu uLékaře.cz, který je tvořen zejména specializovanými internetovými stránkami, mobilními aplikacemi a profily na sociálních sítích (dále jen “projekt uLékaře.cz”). Projekt uLékaře.cz je provozovaný Společností v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“). Souhlas se zpracováním dávám maximálně na období 10 let od mé poslední aktivity nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.  

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem:

 • vypracování odpovědi odborníka v rámci projektu uLékaře.cz, a/nebo
 • předání vhodnému zdravotnickému zařízením za účelem dalších konzultací či spolupráce ve věci mého zdravotnického stavu.

Výslovně tedy souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím zdravotnickým zařízením, se kterými má Společnost uzavřená zvláštní ujednání o zárukách při zpracování osobních údajů a zvláštní kategorie osobních údajů. Aktuální seznam spolupracujících zdravotnických zařízení shledávám v rámci uvedeného hyperlinku.

Dále souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci poradny projektu uLékaře.cz na základě mého výslovného požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

 • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování; 
 • s právem vznést námitku proti zpracování;
 • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
 • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
 • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů. 

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

 • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
 • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.
 • mé údaje Společnost poskytuje zpracovatelům z řad zdravotnických zařízení nebo odborníkům zpracovávajícím mé výslovně položené dotazy. 

Současně beru na vědomí, že se v případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování mých osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv mohu obrátit na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, kontakt http://www.stankovapartneri.cz/dpo/, nebo po další komunikaci ohledně mých osobních údajů, příp. odvolání souhlasu s jejich zpracováním mohu také využít adresu osobniudaje@ulekare.cz.

Potvrzuji, že tímto dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

Zasílání informačních emailů

Uděluji společnosti uLékaře.cz, s.r.o., v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje uLékaře.cz s novinkami týkajících se služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. anebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžu kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu, po přihlášení v mém uživatelském profilu nebo zasláním požadavku na osobniudaje@ulekare.cz.

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Následky letních nehod a úrazů zmírní homeopatie

Homeopatie MUDr. Jaroslav Čupera 2.8.2016
redakce uLékaře

Řada z nás se o dovolené více či méně intenzivně věnuje aktivnímu odpočinku. O sportovní výkony se snaží i ti, kteří se celý rok nehýbou, což samozřejmě nahrává nejrůznějším zraněním a pohmožděninám. Jednou z možností léčby těchto problémů je i homeopatie.

Pět granulí na puchýře

Samoléčba homeopatickými léky je možná v případech méně závažných úrazů či v rámci první pomoci ještě před řádným lékařským ošetřením. Nicméně vždy se dá použít i jako účinná doplňková terapie po různých odborných zákrocích. Homeopatika tedy pomáhají nejen při větších nehodách a úrazech, ale třeba i při obyčejných puchýřích z nevhodných bot, veslování či držení řídítek kola.

 • Osvědčeným a téměř univerzálním lékem je v těchto případech Calendula officinalis 5CH.
 • Terapii lze posílit přidáním preparátu Apis mellifica 15CH v případě puchýřů, které svědí, pálí a dominuje u nich otok a zarudnutí.
 • Cantharis 9CH je lék na velké puchýře, které připomínají opaření. Bolí, svědí a mírní je studený obklad.
 • Rhus toxicodendron 9CH je vhodný tehdy, když je okolí puchýřů zarudlé a stav se lepší použitím teplé sprchy.

Všechny výše uvedené léky podáváme 3× denně po 5 granulích.

Boule řeší jedinečná Arnica 

Základním lékem v případě úrazů, pádů, úderů a potlučení všeho druhu je známý homeopatický produkt Arnica montana 9CH. Jeho léčebný účinek na modřiny a pohmožděné tělo je lidstvu znám již od středověku. Arniku ranhojiči doporučovali jako odvar ve vínu či pivu k vnitřnímu užití a zevně ve formě nejrůznějších mastí. Hojivý účinek je dán především tím, že arnika obsahuje řadu látek, které zlepšují pevnost cévních stěn, posilují činnost svalových buněk a též příznivě ovlivňují srážení krve. Arnica montana 9CH je tedy lékem, který je indikován vždy a při jakémkoliv úrazu, nejlépe však působí na tupá poranění (po pádech, úderech apod.). Největší dopad má na svalovou tkáň a její poranění. Arnica by se měla nasadit co nejdříve po úrazu. Včasná aplikace totiž zmenšuje bolest, otok i tvorbu hematomu. Hodí se v případech, kdy se bolest zhoršuje dotykem a mírní se v klidu. V nejakutnějším stadiu je potřeba dávku opakovat často, třeba i po půlhodině či hodině až do zlepšení stavu. Pak frekvenci podávání snižujeme až na obvyklou dávku 5 granulí podávanou 3–4× denně. V případech, kdy došlo k postižení okostice nebo k pohmoždění šlach, je vhodný lék Ruta graveolens 9CH. Pomáhá tehdy, když se bolesti zhoršují v chladu, vlhku, v klidu, při strnulé nehybnosti a při nadměrné námaze. Naopak se lepší teplem a při pohybu. Podáváme 3–4× denně 5 granulí.

Co platí na poškozené klouby

Preparátem první volby při distorzi či vymknutí kloubu je opět Arnica montana 9CH, 3× denně 5 granulí. V první fázi je možné k ní přidat též lék Ruta graveolens 9CH, zejména když si zraněný stěžuje na pocit roztržení a pohmoždění. Bolesti se zhoršují vleže na postiženém kloubu, lepší se mírným rozhýbáním. Lék je vhodný také v případech přímého úderu do kloubu, například při fotbalu. Pokud došlo ke klasické distorzi, tedy k tomu, že se kloubní pouzdro nepřirozeně natáhlo, tehdy je lepší spíše lék Rhus toxicodendron 9CH. Ten je potřeba i v pozdějších fázích poranění kloubů, kdy bolesti jsou zhoršeny chladem, vlhkem a nehybností. Potíže mírní teplé obklady a neustálý pomalý pohyb. Výše uvedené léky podáváme v akutním stadiu 3–5× denně 5 granulí. Rhus toxicodendron 9CH je nezbytný i před každým rehabilitačním výkonem v rámci rekonvalescence – tehdy se bere jednorázově 5 granulí.

Pro snazší hojení zlomenin

 • Hojení zlomenin po chirurgickém ošetření je možné podpořit v první řadě opět lékem Arnica montana 9CH, jakožto základním lékem proti bolesti, modřinám a pocitům rozbitosti.
 • V léčbě se pak většinou doplňuje o Symphytum officinale 9CH. To je přípravek stimulující okostici a hodící se pro pacienty, kteří si stěžují na ostré bolesti v místě zlomeniny zhoršující se sebemenším dotykem.
 • Bryonia alba 9CH je indikována v případech zlomenin, kdy si postižený stěžuje na nesnesitelné bolesti i při malém pohybu.
 • Dalším lékem, který by se měl podávat téměř ve všech případech hojení zlomenin, je Calcarea phosphorica 5CH. Podporuje vestavbu vápníku a fosforu do kosti a tím i rychlejší zvápenatění svalu. 
 • Causticum 9CH je pak přípravek zajímavý především pro sportovce. Hodí se při stresových a námahových frakturách. Ideální je v případech, kdy se bolesti horší v suchém a chladném počasí a naopak se mírní ve vlhku.

Tyto léky podáváme 2× denně 5 granulí.

Hlava zlobí dlouho 

Homeopatie může poskytnout neocenitelnou pomoc i při řešení následků poranění hlavy. Možnosti konvenční medicíny jsou v těchto případech často jen velmi omezené. Základním lékem je zde opět Arnica montana, v těchto případech indikovaná spíše v ředění 15CH či 30CH. Svůj pozitivní dopad může prokázat i u starších úrazů. Hypericum perforatum 30CH je lékem na následky otřesů mozku, ale i poranění páteře. Vhodný je tehdy, pokud se setkáváme s problémy s myšlením a pamětí spolu s bolestmi hlavy. Nejvýznamnější je ale preparát Natrum sulfuricum 30CH. Je účinný na následky otřesu mozku, kdy si postižený stěžuje na potíže s pamětí spojené se závratěmi, někdy i tinnitem (lidově s pískáním v uších). Někdy mohou být v popředí spíše změny na úrovni psychiky, jako jsou zmatenost, vznětlivost, deprese, stahování se do sebe, apatie, změny osobnosti a nezájem o okolí. Léky na následky poranění hlavy podáváme 1× denně 5 granulí i dlouhodobě.

Kdy s poraněním oka k lékaři

Účinek přípravku Arnica montana doplňujeme v případech klasického „monoklu“, tedy hematomu okolí oka, lékem Ledum palustre 9CH. Zejména když se bolesti zlepšují chladným obkladem a klidem na lůžku. Pro případy tupého poranění oka, kdy není vidět žádný hematom, je určen preparát Symphytum officinale 9CH. Bývá to třeba následek úderu nějakým tupým předmětem, jako je například tenisový míček. Bolesti souvisí s pocitem prasknutí a horší se dotykem. Při úrazu oka, který je doprovázen porušeným, rozmazaným či dvojitým viděním nebo je jasně viditelná krev pod spojivkou, je vždy nutné vyšetření očním lékařem.

Léčit se musí i psychika!

Mohlo by se zdát, že řešit duševní stav poraněného sportovce je zbytečné. I konvenční medicína se zaměřuje v prvé řadě na samotné zranění. Ale akutní pomoc i v této rovině je extrémně důležitá. Dobře zvolený homeopatický lék dokáže pacienta zklidnit, případně i umožnit jeho lepší spolupráci při ošetření. Základním lékem je zde opět Arnica montana 15CH, která odpovídá obrazu poúrazového šoku. Pacient je ve stavu polovědomí, po oslovení se probere a tvrdí, že mu nic není, nicméně vzápětí opět upadá do stavu netečnosti. Celková tělesná přecitlivělost, zejména na bolest, pak vede i ke strachu z jakéhokoliv dotyku. Zraněný raději všechny posílá pryč a tvrdí, že se mu vlastně nic nestalo.

 • Aconitum napellus 15CH je vhodné po vážnějších nehodách, kdy je postižený ve stavu poúrazového psychického šoku. Bude mít především strach ze smrti, což se projeví úzkostí s neklidem a panikou. Na tělesné rovině psychické napětí doprovází vysoký tlak, zrychlený tep a zarudlý obličej.
 • Chamomilla vulgaris 15CH je potřebná v situacích nepřiměřené reakce na bolest. Bolest je pro poraněného naprosto nesnesitelná a jediné, co chce, je okamžitá úleva. Vinou intenzivně prožívaných útrap je dotyčný podrážděný, vzteklý, hádavý a může být až hrubý a agresivní i vůči zdravotnickému personálu.
 • Ignatia amara 15CH se hodí tehdy, když pacient reaguje spíše hystericky. Například usedavě pláče kvůli bezvýznamného šrámu nebo se směje, třebaže šlo o vážnou nehodu. Může být i zamlklý a jen vzdychat. Vždy se ale jeho stav zlepší při rozptýlení a odvedení pozornosti od samotného zranění.
Autor článku: MUDr. Jaroslav Čupera Lékař se věnuje intenzivní medícíně a homeopatii.
Je členem Rady Homeopatické lékařské asociace, o.s.
Aktuálně působí v AGNI centru v Rosicích u Brna
Líbil se vám článek? 0 ANO NE
Reklama

Poradna uLékaře.cz

Online poradna a objednání k lékaři

Rychlá odpověď
již do 6 hodin

Zkušení lékaři odpovídají
na vaše dotazy

Cena již
od 99 Kč

Zjistit, jak funguje poradna

Související články

Homeopatie může pomoci v léčbě neplodnosti

Pokud nemůžete otěhotnět, možná vás už napadlo zkusit ovlivnit neplodnost nějakou...

Jedeme na pohotovost aneb mládí v ohrožení!

Statistiky hovoří neúprosně. Úrazy jsou považovány za největší problém dětí...

Máte problémy s vlasy? Možná pomůže homeopatie

Potíže s kvalitou vlasů se týkají jak žen, tak mužů. Pro mnohé je to velmi citlivá...

Má homeopatie šanci vyléčit to, co medicína neumí?

Každý rok je to stejné: přijde "vaše" období a vy se můžete uškrábat. Zase atopický...

Jezděte opatrně. Obětí nehody mohou být i vaši blízcí

S tvrzením, že české silnice dokážou být Divokým západem, bude asi souhlasit...

Může s nadváhou pomoci homeopatie?

Být štíhlý, fit a sexy, to je trend moderní doby. O možnostech použití homeopatie...

Homeopatie není podivínská myšlenka

Každý organismus se snaží uchovat si zdraví a být v rovnováze. Většinou k tomu...

Homeopatie: po čem sáhnout, když je dítě k neutišení

<p>Všechna miminka pláčou, a to bez výjimky. Některá více, některá méně. K uklidnění...

Bolesti při růstu zubů zmírní Camilia

Když miminku rostou zoubky, bývá uplakané, nevrlé a nic ho nebaví. Noci tráví...

Na zlomená srdce platí i homeopatie

Blíží se První máj s oním známým „hrdliččin zval ku lásce hlas“… Láska je nejkrásnější...

Doporučujeme

Čtěte více

Napoleon byl větší, než si myslíte

O Napoleonovi se traduje, že byl malý. Není to tak úplně pravda. Duchem i činy...

Napoví vyšetření DEXA, jak jsou na tom naše kosti?

Metabolické onemocnění kostí, osteoporóza, patří mezi velmi častá onemocnění....

Naprogramujte si zdraví pomocí myšlenky

Už koncem sedmdesátých let proběhla studie, v níž se sledoval vliv placeba na...

Narkolepsie jde ruku v ruce s poruchami příjmu potravy

Pacienty trpící narkolepsií se záchvaty kataplexie v anamnéze často sužují také...

Narkomani se žloutenkou typu C, začněte se léčit!

Hepatitida C je infekční onemocnění, které se šíří hlavně infikovanou krví....

Narkomani svým chováním mohou ohrozit nemocnice a lékárny

Někteří uživatelé drog s nitrožilní aplikací si svou dávku neopatřují na ulici...

Narkomanům pomoci lze – pokud ovšem sami chtějí

Substituční léčba je vhodná v situaci, kdy se drogově závislý několikrát neúspěšně...

Narkomany mohou před žloutenkou ochránit sterilní jehly

Hepatitida C je zánětlivé onemocnění jater, které se šíří především kontaktem...

Nárok na lázně s RS je individuální

Lázeňská léčebně rehabilitační péče je u roztroušené sklerózy velmi důležitá....

Nasazení biologické léčby může uchránit před chirurgickým zákrokem

Tak jako žádný lék v seriózní medicíně, ani biologická, cílená léčba pochopitelně...

Následky nespavosti

Občasné problémy se spaním zažije během života prakticky každý z nás, ale neznamená...

Naspat si dopředu před cestou na dovolenou nelze

Prázdniny a doba dovolených s sebou přinášejí často také prohýřené noci. Ať...

Nastává čas podzimních alergií, nedejte jim šanci

Zatímco se řada sezónních alergiků každoročně nemůže dočkat konce jara, jiní...

Nástup do školky: 6 tipů, jak předcházet nemocem

Mnoho rodičů si v souvislosti s chozením jejich potomků do školky stěžuje na...

Nasycené mastné kyseliny

Nadměrná konzumace nasycených mastných kyselin (SAturated FAtty acids, SAFA)...

Naše babičky věděly, jak si uchovat zdravé srdce

Jakkoli by bylo pošetilé zříkat se výhod a možností moderní medicíny, zvláště...

Naše biorytmy jsou důležité pro učení i paměť

Spánek má nezanedbatelný význam pro kvalitu odpočinku během noci a pocit svěžesti...

Naše dítě roste, i když už nemá

Akromegalie je onemocnění, při kterém se tvoří zvýšené množství růstového hormonu...

Naučit se pouze komunikovat nestačí

Jestliže jeden z páru opravdu zjistí, že toho druhého nemiluje, žádné komunikační...

Naučte se samovyšetření prsu

Samovyšetření prsu má nezastupitelné místo v diagnostice nádorů prsu. Mělo by...