Akné po vysazení antikoncepce

Dobrý den. Přestala jsem brát hormonální antikoncepci (minerva, po nějaké době lindynette) po sedmi letech. Před sedmi lety jsem měla akné. Antikoncepce mi pomohla. Vrátí se mi akné? A v jaké míře? Mám si hledat lékaře již teď, když ještě nemám žádné projevy, aby se to zachytilo co nejdříve? Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Akné se po vysazení antikoncepce nemusí objevit, ale dopředu se to nedá určit. Pokud by se něco objevilo, může to být až za několik měsíců po vysazení. Preventivně nic nedělejte, jen v případě prvních pupínků navštivte kožního lékaře.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Pacienti s Bechtěrevovou chorobou, pozor na to, co jíte!
Články: Pacienti s Bechtěrevovou chorobou, pozor na to, co jíte!
Ankylozující spondylitida...
Evergreen v léčbě křečových žil
Články: Evergreen v léčbě křečových žil
Zdá se vám pracné navlékaní...
Pankreatitida
Články: Pankreatitida
Pankreatitida je zánět...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Zánět slepého střeva vzniká...
Homeopatika si dokážou poradit i s akutní rýmou
Články: Homeopatika si dokážou poradit i s akutní rýmou
Chladné měsíce roku jsou...
Infarkt myokardu
Články: Infarkt myokardu
Infarkt myokardu je...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: