Antibiotika

Dobrý den, chci se Vás zeptat, mám těžce nemocného tatínka, který má zánět srdce a bere na to nějaká hodně silná antibiotika, ale přestal nám jíst, prý kvůli tomu, že má pocit v ústech, jakoby pořád cítil nemocnici. Oni na tech antibiotikách píšou spoustu nežádoucích účinků a píší tam i možnost cítit v ústech kov. Potřebovala bych vědět, jak tu chuť v ústech přerazit, co mu dát, aby tu nemocnici necítil? On byl nyní půl roku v nemocnici.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, na tento dotaz se velice těžko hledá odpověď i rada - antibiotika je nutné brát, aby se zánět vymýtil, nežádoucí účinky samozřejmě mohou být... Zkuste mu po dobu braní antibiotik dávat alespoň to, co má opravdu rád - to by Vám mohl sníst, jiná alternativa je i zkusit koupit pár doplňkových preparátů, které jsou energeticky výživné a nemusí je jíst, pouze je popíjí - tzv. snipping - možná znáte v souvislosti s podpůrnou léčbou rakoviny (Nutridrink, Source, Nutricomp....) - aby byl zachován energetický příjem. Také se zkuste poradit s lékařem, který antibiotika předepsal, jestli existuje možnost změny přímo toho daného antibiotika

MUDr. Vendula Bartáková
MUDr. Vendula Bartáková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Postgraduální studium na Ústavu patologické fyziologie LF MU

Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: