Antidepresiva

Vážená paní Heřmanská, chci se Vás zeptat na pár dotazů týkajících se mé léčby. 2 měsíce se léčím u psychiatra s panickou poruchou, psychiatr mi napsal APO-MOCLOB 150 - užívám 1 tabletu denně. Chci se zeptat, zda-li si na tyto léky mohu dát třeba trochu vína, aniž by mi to nějak neublížilo. Jsem mladý, je mi 19 let. Chci se příležitostně napít, ale zároveň chci svojí nemoc zodpovědně léčit. Tento měsíc jsem objednaný na psychoterapie, chodím cvičit, běhat a snažím se dělat co nejvíce prospěšných věcí pro své tělo a mysl. Předem děkuji za odpověď a přeji krásné dny.

Odpověď odborníka:

Krásný den, milý pane Honzo- nesmírně si vážím Vaší důvěry, i toho, že jsem Vám "stála" za vylíčení Vašeho trpělivého boje s protivnou diagnosou.
O to více nerada Vás zklamu svou strohou odpovědí..Za postup léčby a režimová opatření odpovídá vždy ten lékař, který je ošetřujícím, není tedy kolegiální, ale ani z lékařského hlediska vhodné a moudré, aby jiný lékař pacientovi "povoloval" či "zakazoval". Otázku občasného požívání alkoholu musíte prodiskutovat s panem doktorem, který Vás pro panickou poruchu léčí a předepisuje Vám moclobemid. Přeji krásné babí léto.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: