Antidepresiva a váha

Dobrý den, chtěla bych se Vás prosím zeptat, jestli antidepresiva můžou mít vliv na hmotnost? Konkrétně beru Lerivon - problémy se spánkem - a někde jsem četla že tyto antidepresivum zpomalují metabolismus a proto se po nich přibírá.. Je na tom něco pravdy? Nebo má po nich člověk jen zvýšenou chuť k jídlu? Já kvůli podváze přibírat mám, ale nechci aby to bylo kvůli lékům. Děkuji

Odpověď odborníka:

Vážená slečno Sabino, zvýšení tělesné hmotnosti patří mezi nežádoucí účínky Lerivonu, uvedené v informaci výrobce. S pozdravem, MH.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x