Kortikoidy a svědění kůže

Dobry den Vysazuji po 13 letech medrol a mam problemy s chuzi objevuje se mi stereoidni acne a svedi mne cele telo. Nevite neco proti tomu? Dekuji Marcela Vodickova

Odpověď odborníka:

Dobrý den, steroidní akné není způsobeno vysazením Medrolu, steroidní akné se objevuje spíše při nasazení vysokých dávek a nebo při dlouhodobém systémovém užívání steroidů. Pokud se objevilo až nyní, s Medrolem by nemělo mít nic společného. Svědění těla může mít celou řadu příčin, v podstatě, kromě toho , že jste dokončila dlouhodobé užívání Medrolu, nic jiného o Vás nevím. K zjištění příčiny svědění je potřeba kompletní anamnéza. Lépe by bylo, objednat se na některé kožní ambulanci nebo to alespoň prodiskutovat s ošetřujícím lékařem. Pokud je svědění úporné, můžete si v lékárně zatím zakoupit nějaký lék tlumící svědění např.Zyrtec, Claritin. Návštěva lékaře ale bude nezbytná.

MUDr. Radka Zimolová
MUDr. Radka Zimolová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Kožní-lymfologická ambulance a kosmetika, Nemocnice Atlas Zlín

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: