Letrox, porucha vyprazdňování

  • Dotaz od: Anna Červenková
  • Publikováno: 10.11.2007
  • uLékaře.cz

Dobrý den, je mi 59 let a již delší dobu se léčím se štítnou žlázou. Nyní, již asi rok a půl, beru Letrox, střídavě 1 a 1 a půl tablety. Mám pocit, že od té doby se výrazně zhoršilo moje vyprazdňování. Nebo snad může být příčinou těchto potíží lék Fosamax, který užívám jednou týdně na osteoporózu? Mnohokrát děkuji za odpověď i za případnou radu, jak úpornou zácpu odstranit. S pozdravem A.Červenková

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nepíšete, jaké konkrétní problémy se štítnou žlázou máte, zácpa může být způsobena sníženou funkcí štítné žlázy. U Fosamaxu se jako jeden z nežádoucích účinků vyskytuje i zácpa, nicméně berete-li tento lék pouze jednou týdně, je tento nežádoucí účinek nepravděpodobný. U Letroxu se zácpa jako nežádoucí účinek nepopisuje. Na zácpu může mít vliv i životní styl, složení stravy, omezený pohyb a podobně. Pokud si nejste jistá ohledně léků, které berete, a jejich nežádoucích účinků, kontaktujte svého lékaře.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: