Nežádoucí účinky vakcíny tetanol

Vážená paní doktorko, V pátek jsem byla po úrazu přeočkována vakcínou Tetanol. Objevily se u mne tyto nežádoucí účinky: bolest hlavy, nauzea, celková únava a nevolnost, bolestivost svalů, bolest ledvin, velká bolestivost v místě vpichu. Nyní jsem třetí den po očkování. Jak dlouhá je obvyklá doba odeznění těchto obtíží nebo jak tomu mohu napomoci? Děkuji Martina T.

Odpověď odborníka:

Po tetanovce jsou nežádoucí účinky poměrně časté. měly by odeznít do několika dní, nejpozději do týdne. Jen je potřeba být si jistá, že jsou Vaše obtíže v souvislosti s očkováním a nesouvisí s poraněním, např. pokud by rána hnisala. Raději bych Vám doporučila návštěvu lékaře, aby posoudil celkový stav. Hezký den

MUDr. Veronika Šabatová
MUDr. Veronika Šabatová

Specializace: Pediatrie
Pracoviště: Pediatrická klinika Thomayerova nemocnice

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Pět varovných příznaků mozkové mrtvice. Poznáte je?
Články: Pět varovných příznaků mozkové mrtvice. Poznáte je?
Z bezvědomí vás vytrhne...
Čisté zuby se nekazí a šetří peníze
Články: Čisté zuby se nekazí a šetří peníze
Zapomeňte na dědičnost a...
Plný nos jemně vyčistí sůl
Články: Plný nos jemně vyčistí sůl
Ucpaný nos je nepříjemná...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: