Nežádoucí účinky pulmicortu

Dobrý den mám dotaz,alergolog mi zjistil astma a dostala jsem inhalační prášek Pulmicort,který obsahuje kortikoidy.Mám z kortikoidů velký strach a mám problémy z růstem vousů.a proto se bojím ,aby se můj problém ještě nezhoršil.Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, o kortikoidech se hodně mluví v souvislosti s nežádoucími účinky, nicméně současně se jedná o léky, které jsou v léčbě mnoha onemocnění nezastupitelné. Jedním takovým příkladem je právě astma. U inhalačních kortioidů jako je právě Pulmicort nebývají navíc nežádoucí účinky spojené s nadměrným růstem vousů popisovány.

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Sklivcové zákalky Mám problém se zhoršujícími se sklivcovými zákalky. Objevily...
  • Suchý dráždivý kašel Mám takový problém. Dceři jsou čtyři roky a už asi dva...
  • Varikokéla Omluvte mě za mé časté dotazy , ale ještě bych se chtěl zeptat...
  • Zranění kolene (meniskus) Pane doktore, rád bych se na Vás obrátil s dotazem...
  • Svedive bolaky Uz 2 mesice trpim svedenim kuze na celem tele.pred par tydny se...
  • Insomnie -já normálně nespím už 22 let. Vše začalo tím, že jsem se starala o...
 
Naposledy čtené: