Nitroděložní tělístko (iud) u mladé ženy

Dobrý den, zajímalo by mě proč je nehormonální nitroděložní tělísko méně vhodné pro ženy, které ještě nerodily. Přibližně před 2 lety jsem prodělala zánět jater v důsledku užívání léků na migrenu, která byla také příčinou, proč jsem byla nucena hormonální antikoncepci vysadit. Byla to údajně nejšetrnější hormonální antikoncepce, která existuje, Lindynette 20. Je to pravda? Jaká antikoncepce je pro mne nejlepší? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Všechny preparáty obsahující hormony mohou vyvolávat změny v játrech, i moderní přípravky, které obsahují hormonů velmi málo. Žádný gynekolog si netroufne vám takový přípravek doporučit, nikdy není jistota, že se s játry nic dít nebude. Nitroděložní tělísko s obsahem hormonů působí jen místně na děložní sliznici, proto by to ve vašem případě bylo lepší řešení. Ale obecně platí, že u nitroděložních tělísek jsou častější záněty dělohy a to by mohlo vést i k pozdější neplodnosti. proto u žen, které dosud nemají děti, je to metoda méně vhodná. Ve vašem případě by bylo asi nejlepší pravidelně kontrolovat jaterní testy, pokud budou zcela v pořádku, mohla by se klasická hormonální antikoncepce nasadit s tím, že pravidelně, cca po půl roce budete chodit na kontroly jaterních testů, jestli se nic neděje.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
nehormonální tělísko | Od: Nikol | 4.2.2010 18:15
Dobrý den, mám diagnostikovanou špatnou srážlivost krve 2. stupně, která se u mě ale nijak neprojevuje. Uvažuji o zavedení nehormonálního tělíska, ale nevím, zda je to pro mě vhodné. Je mi 18 let a žádné gynekologické problémy nemám. Je to pro mě jediný způsob antikoncepce, spermicidní krémy se mi příliš nezamlouvají. Předem děkuji
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: