Opar u nosu

Dobrý den, asi před měsícem se mi udělaly puchýřky u nosního vchodu na pravé i levé straně, silně svědí, za 2 - 3 dny úplně zmizí. Takto se to čas od času opakuje. Byla jsem u lékaře ORL, řekl mi, že jsou to puchýřky po herpes simplex a říkal mi, že takto to budu mít již celý život, protože infekce je pod kůží a jakmile budu mít oslabenou imunitu, opar se ihned objeví. Doporučil mi potírat okolí nosu Zoviraxem. Užívám vitamíny, ale tento problém přesto mám. Myslíte si, že se tohoto problému opravdu nejde zbavit? Na opary jsem nikdy nebyla náchylná, je mi 47 let. Děkuji Vám za odpověď. Milena Ž

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud proděláte infekci virem herpes simplex /virus způsbující opary/ opravdu virus v nás trvale zůstává a oslabení organismu může vyvolat jeho recidivu. Doporučovala bych imunologické vyšetření, dle výsledků lze přistoupit k imunomodulační léčbě, která by měla frekvenci výsevu herpesů snížit. Zatím můžete pokračova v aplikaci lokálních masti s acyklovirem + si koupit vitamín B kompex forte 1tabletu denně.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+8 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
opar u nosu | Od: Katka | 19.3.2014 12:55
Dobrý den, mě se poprvé udělal opar při nachlazení u nosu. To mi bylo kolem 25 let. Jinak jsem nikdy opar neměla. Od té doby, vždy, když jsem nachlazená a smrkám, tak se mi tvoří na stejném místě. Nebylo by možné právě na tom místě udělat jiný zásah, který by pomohl, aby se opar netvořil?

reagovat
re:opar u nosu | Od: Poradna uLékaře.cz | 20.3.2014 15:53
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosíme Vás, abyste dotaz
zkopírovala a vložila jej přímo do poradny na těchto
stránkách: http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.

V poradně se Vám bude lékař věnovat. Děkujeme

reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: