Problémy po vysazení antikoncepce

Dobrý den, téměř 3 roky jsem užívala HAK Lunafem.Nedávno jsem ji přestala užívat,od vysazení proběhly 3 cykly,každý trval pouze 20dní(před užíváním jsem měla cykly 28-30dní).S přítelem se snažíme o miminko,ovšem připadá mi,že mé cykly nejsou ovulační,měřila jsem si bazální teplotu,ta se celý cyklus pohybuje mezi 36,4-36,7,žádné výrazné výkyvy,nejčastěji 36,6.Dělala jsem si i několik ovulačních testů,vždy negativní.Také krvácení je slabé.Chtěla bych se zeptat,zda by mohl můj lékař situaci již nějak řešit,nebo zda je příliš krátká doba od vysazení,a mám čekat,až se vše "samo srovná".Především kvůli plánovanému těhotenství bych chtěla situaci nějak řešit již teď.Děkuji Vám za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, po vysazení hormonální antikoncepce může proběhnout několik anovulačních cyklů, stav by se však měl během 2-3měsíců upravit. Poruchy menstruačního cyklu a slabá menstruace mohou souviset s hormonální nerovnováhou, důvody mohou být ovšem i jinde a problém je třeba řešit komplexně. Na početí potomka se příliš neupínejte, i psychika hraje v tomto případě velkou roli. S vaším lékařem se můžete již domluvit na způsobu řešení situace.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: