Substituce hormonů šž

Sem již přes rok po úplném odstranění štítné žlázy a paní endokrinoložka mi nasadila takové dávky hormonů aby se mi tsh drželo co nejníže,nejlépe i pod spodní hranicí a ft4 mývám naopak blíže vrchní hranici,je to i kvůli netvoření nových uzlů,ale bývám často unavený a zimouřivý a jinak prý mám hodnoty v pořádku..Jak si to mám vysvětlit?děkuji za odpověd

Odpověď odborníka:

Pokud máte dostatek hormonů štítné žlázy, což podle toho, co píšete zjevně máte, tak důvod bude někde jinde. Často je zimomřivost úměrná únavě (tj jsou to spojené příznaky). Při únavě je důležité na prvním místě zhodnotit kvalitu spánku, míru stresu, resp. jiných psychiku ovlivňujících faktorů, efekt léků (mimo hormonů ŠŽ).. Z hormonálních příčin by nadměrná únava mohla být teoreticky důsledkem nedostatku kortizolu, což Vám Vaše paní doktorka může dle zvážení vyšetřit.
Mějte se hezky.

MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.
MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: Soukromá endokrinologická ambulance, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: