Změna lyrica 150mg napregabalin 150milan phaema

lekaeník ně změnil z lyrica na Pregabalin a necítím se po něm dobře,potím se a mám pocity jako na chřipku.Je to možné? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Pokud užíváte Lyricu (pregabalin) na neuropatické bolesti - poškození nervů například vlivem cukrovky, doporučoval bych zavolat Vašemu lékaři o radu, zda byste neměl tento lék na několik dní vysadit. Pokud potíže ustoupí, budou způsobeny nejspíše novým lékem a měl byste se pak vrátit k Lyrice. V opačném případě nemusí obtíže se záměnou léku souviset, pak by Vás měl lékař vidět. V případě, že užíváte pregabalin/Lyricu na deprese, úzkosti nebo epilepsii, v žádném případě lék nevysazujte a domluvte si dřívější kontrolu u lékaře.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: