Inzerce
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Právní prohlášení

1. Obecná ustanovení

1.1. Užíváním služeb projektu uLékaře.cz zejména prostřednictvím internetových stránek, mobilní aplikace a profilů na sociálních sítí provozovaných společnosti uLékaře.cz, uzavíráte Dohodu o užívání služeb projektu (dále jen „dohoda“) se společností uLékaře.cz, s.r.o., IČO 05341051 se sídlem Praha 2, Šafaříkova 201/17, PSČ 120 00, zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 262183. 
1.2. Za jakoukoliv škodu vzniklou užíváním výše uvedených služeb projektu uLékaře.cz vám či třetí osobě v důsledku porušení takovéto dohody, nenese uLékaře.cz, s.r.o. odpovědnost a vy jste povinni nahradit nárokující straně škodu v plném rozsahu a výši. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. nenese žádnou odpovědnost za špatné použití či interpretaci zde prezentovaných informací.

2. Obsah a charakter stránek

2.1. Obsahem stránek jsou informace určené pro širokou veřejnost, není-li uvedeno jinak. Obsahem stránek jsou zejména odborné články, informace o odborných akcích a odkazy na jiné odborné stránky či organizace. 
2.2. Stránka je databází podle § 88 zákona 121/2000 Sb. o právu autorském. Veškeré nakládání s autorskými právy se řídí tímto zákonem. Autorská práva k informacím a článkům náležejí jejich autorům či vykonavatelům takovýchto autorských práv a zřizovateli databáze podle zákona.
2.3. Reklamní informace v jakýchkoliv zákonných formách jsou viditelně odlišeny od nereklamního obsahu stránek a jsou plně v souladu se zákonem 138/2002 Sb. o regulaci reklamy v platném znění.
2.4. Internetové stránky obsahují i odkazy na odborné internetové stránky jiných zřizovatelů. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. v žádném rozsahu neručí za obsah takovýchto odkazovaných stránek.
2.5. Veškerý obsah stránek, stejně jako design a informační systém, je zaštítěn společností uLékaře.cz, s.r.o., která jako jediná ručí za správnost a relevanci poskytovaných informací. 

3. Lékařská poradna

3.1. Součástí projektu uLékaře.cz je i Poradna lékaře. Poradna v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči, spíše slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Uživatelům se důrazně doporučuje vyhledat vedle použití Poradny i odbornou péči, která je schopna díky bezprostřednímu kontaktu s pacientem mnohem účinněji diagnostikovat a pomoci. Provozovatel těchto internetových stránek upozorňuje, že nenese žádnou odpovědnost ze škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících z použití Poradny.
3.2. Dotazy posílané do Poradny slouží také jako informační zdroj pro uživatele se stejnými obtížemi. Z tohoto důvodu si Provozovatel vyhrazuje právo zveřejňovat veškeré dotazy adresované lékařům prostřednictvím Poradny. Provozovatel proto žádá uživatele, aby v dotazech poskytovali jen takové informace, které mohou být veřejné, vyvarovali se zejména informací, které by mohly konkretizovat osobu tazatele. Prosbám o nezveřejnění dotazu nemůže tedy provozovatel internetových stránek vyhovět.
3.3. Dotazy jsou zobrazovány anonymně (v poradně se zobrazuje pouze křestní jméno uživatele) a dodržují zásady ochrany osobních údajů.
3.4. Uživatelé poradny mají garantováno, že odpověď na dotaz dostanou do uvedené doby daného tarifu, která se vztahuje k pracovní době lékařů, tj. v pracovní dny od 07:00 do 20:00 hodin. Pokud provozovatel nedodrží tuto lhůtu, případně dojde k technickému problému či dotaz nebude vyřízen vůbec, poskytne provozovatel uživateli možnost jeden či více dotazů položit zdarma.
3.5. Uživatel může komunikovat s lékařem pouze prostřednictvím internetové poradny www.ulekare.cz. Jakýkoliv jiný způsob komunikace s našimi lékaři z poradny je zakázán.

4. Objednání k lékaři

4.1. Součástí projektu uLékaře.cz je možnost objednat se do zdravotnického zařízení, se kterým má Provozovatel uzavřenou smlouvu o spolupráci. Zdravotnická zařízení po převzetí informací o uživatelovi komunikují přímo s uživatelem, první kontakt uživatele se zdravotnickým zařízením ale vždy zařizuje Provozovatel.

5. Důležitá upozornění

5.1. Upozorňujeme, že tyto internetové stránky působí pouze jako informační zdroj. V žádném případě nenahrazují lékařskou či jinou odbornou péči!
5.2. Poradna kvůli velmi omezeným diagnostickým možnostem v žádném případě nenahrazuje standardní lékařskou péči, působí pouze jako zdroj informací a osvěta pro dotazující.

6. Další ujednání

6.1. V případech, kdy jste ve vztahu ke společnosti uLékaře.cz, s.r.o. spotřebitelem a vznikne spotřebitelský spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, můžete, jste-li v postavení spotřebitele, podat návrh na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu České obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). V těchto případech také můžete (jste-li v postavení spotřebitele) využít platformu pro řešení spotřebitelských sporů online, která je zřízena Evropskou komisí a je dostupná na internetové adrese: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
6.2. Užíváním stránek www.ulekare.cz a udělením souhlasu se zpracováním osobních údajů uLékaře.cz udělujete uLékaře.cz, s.r.o. v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním informačních e-mailů a/nebo e-mailového zpravodaje uLékaře.cz a/nebo e-mailů o novinkách týkajících se jiných služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. a/nebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžete kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu nebo po přihlášení ve Vašem uživatelském profilu. 

7. Závěrečná ustanovení

7.1. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu obsahu a přístupu ke stránkám. K plánovaným zásadním změnám obsahu stránek a ke změnám jejich užívání bude vždy připojeno datum změny.

Poslední aktualizace: 06. 03. 2018
 

Zpracování osobních údajů

Souhlasím, aby společnost uLékaře.cz, s.r.o., se sídlem Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 5, IČO 05341051 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb v rámci projektu uLékaře.cz, který je tvořen zejména specializovanými internetovými stránkami, mobilními aplikacemi a profily na sociálních sítích (dále jen “projekt uLékaře.cz”). Projekt uLékaře.cz je provozovaný Společností v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“). Souhlas se zpracováním dávám maximálně na období 10 let od mé poslední aktivity nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.  

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem:

 • vypracování odpovědi odborníka v rámci projektu uLékaře.cz, a/nebo
 • předání vhodnému zdravotnickému zařízením za účelem dalších konzultací či spolupráce ve věci mého zdravotnického stavu.

Výslovně tedy souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím zdravotnickým zařízením, se kterými má Společnost uzavřená zvláštní ujednání o zárukách při zpracování osobních údajů a zvláštní kategorie osobních údajů. Aktuální seznam spolupracujících zdravotnických zařízení shledávám v rámci uvedeného hyperlinku.

Dále souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci poradny projektu uLékaře.cz na základě mého výslovného požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

 • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování; 
 • s právem vznést námitku proti zpracování;
 • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
 • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
 • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů. 

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

 • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
 • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.
 • mé údaje Společnost poskytuje zpracovatelům z řad zdravotnických zařízení nebo odborníkům zpracovávajícím mé výslovně položené dotazy. 

Současně beru na vědomí, že se v případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování mých osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv mohu obrátit na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, kontakt http://www.stankovapartneri.cz/dpo/, nebo po další komunikaci ohledně mých osobních údajů, příp. odvolání souhlasu s jejich zpracováním mohu také využít adresu osobniudaje@ulekare.cz.

Potvrzuji, že tímto dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.


Pravní prohlášení

Zasílání informačních emailů

Uděluji společnosti uLékaře.cz, s.r.o., v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje uLékaře.cz s novinkami týkajících se služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. anebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžu kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu, po přihlášení v mém uživatelském profilu nebo zasláním požadavku na osobniudaje@ulekare.cz.
 

Souhlas se zpracováním osobních údajů vč. údajů zvláštní kategorie

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Je váš potomek stále nemocný? Poraďte se s homeopatem

Homeopatie MUDr. Jaroslav Čupera 24.2.2017
redakce uLékaře

Banální rýma dítěte může být pro mnohé rodiče noční můrou. Vědí totiž, že toto běžné onemocnění v případě jejich potomka přestoupí na další části dýchacích cest a uzdravování bude trvat daleko déle než u jiných dětí. Řešíte takovéto infekční epizody v zimě mnohokrát? Zkuste homeopatika.

Opakovaná onemocnění horních cest dýchacích jsou velmi komplexní problematikou. Jedná se v první řadě o infekce, které se šíří buď kapénkovou cestou, nebo jako kontaktní onemocnění. To znamená, že se ruce plné bacilů dostanou do kontaktu s vlastními sliznicemi úst či nosu. Ale to, jestli dané dítě (případně dospělý) onemocní, je v podstatě dáno poměrem mezi silou infekčního původce a kvalitou imunity dotyčného jedince.

Z různých důvodů 

Je známo, že některé děti téměř nebývají nemocné a jiné doslova „chytí všechno“. Hlavními příčinami opakovaných infekcí horních cest dýchacích je samozřejmě oslabená imunita. Nicméně pokud se v průběhu roku objeví dvě a více infekčních epizod, může zde hrát roli i toxická zátěž těla. Vhodné je vyšetření na ORL (ušní, nosní, krční). To vyloučí vrozené vady či anatomické odchylky, které mohou tendence k těmto nemocem zvyšovat.

Slabá obrana 

Imunita je částečně vrozená a částečně získaná. Větší výskyt infekcí horních cest dýchacích v dětském věku souvisí s tím, že obranný systém je ještě nevyzrálý a s původci chorob se teprve „seznamuje“. Klinicky významné oslabení imunity, kromě oné nevyzrálosti, může být dáno:

 • nutričními nedostatky – nedostatkem vitaminu D, nezdravou stravou bohatou na energii a jednoduché cukry, ale bez vitaminů a důležitých minerálů,
 • faktory životního stylu – děti vystavené pasivnímu kouření mnohem více trpí nemocemi, například astmatem, roli hrají i návštěvy většího kolektivu, protože zde se infekce snadno předávají, 
 • nadměrnou stresovou zátěží.

Co se mimo těchto tří hlavních faktorů na opakovaných infekcích může ještě podílet? Vliv má často i alergické postižení sliznic a též narušení imunitního systému na sliznicích a střevní mikroflóry podáváním antibiotik, především opakovaným.

Co dokážou homeopatika

Mnoho rodičů se snaží podpořit obranyschopnost dětí nejrůznějšími způsoby. Kupují bylinné přípravky, vitaminy i doplňky stravy s vírou, že zaberou a potomek bude už jen zdravý. Ne vždy to funguje. Homeopatické léky, které lze u často nemocných dětí nasadit, respektují základní pravidlo homeopatie: u zdravého jedince vyvolají stav, který je podobný stavu často nemocného dítěte. Je to léčba „podobného podobným“, a ne snaha jít proti něčemu, třeba bakteriím. Homeopatika mohou výrazně pomoci, ale je potřeba se zaměřit na dlouhodobé efekty a změnu celkové reaktivity metabolismu a imunitního systému. To mohou navodit jen terénní léky, tedy takové, které mají velmi hluboké působení. Podávat by se měly zpočátku v ředění 15CH 1× denně a postupně přejít třeba na podávání ředění 30CH 1× měsíčně, vždy v dávce 5 granulí.

Řešení najde každý 

K nejčastěji používaným lékům patří následující homeopatika.

Arsenicum album – lék pro děti řešící nejen sklon k infekcím s alergickými projevy, ale případně také s astmatem. Katary horních cest dýchacích se často komplikují druhotnou infekcí. Nemoci jsou zejména zpočátku charakteristické nevelkou produkcí sekretu, který je pálivý a odírající. Potíže se horší venku a lepší se teplem ve všech formách. Pokud se objeví kašel, je těžší vleže či po půlnoci. Přípravek se hodí pro děti slabé, neklidné, s velkou úzkostí prakticky z čehokoliv.

Calcarea carbonica – pomáhá malým pacientům, kteří trpí na snadná nachlazení, zejména po vystavení se chladu. Sužují je především opakované angíny, záněty středního ucha a bronchitidy. Často u nich najdeme zvětšené krční mandle, lymfatické uzliny a hustý hlen. Celkově se jedná o děti obézní, s ochablým svalstvem. Lehce se unaví a zpotí, především na hlavě. Suché a teplé počasí jim dělá velmi dobře. Z jídel mají rády sladkosti a vejce.

Calcarea phosphorica – zabírá u dětí, které jsou spíše hubené a mají též alespoň mírně zvětšené lymfatické uzliny. Bývají citlivé na chlad, vlhko a změny počasí. Jsou však více aktivní než děti, pro které se hodí lék Calcarea carbonica. Ve škole mají problémy s udržením pozornosti, jsou neklidné, neposedné a snadno je ve třídě rozbolí hlava. Chutnají jim spíše tučná jídla, šunka, případně uzeniny.

Phosphorus – je-li váš potomek velmi citlivý jak po tělesné, tak i po emoční stránce, může mu pomoci tento preparát. Hodí se pro děti neklidné a snadno vzrušivé, které bývají přecitlivělé zejména na vůně a pachy. Snadno krvácejí z nosu a rýmy u nich rády sestupují na průdušky. Pak nastupuje kašel, který se horší mluvením či smíchem a vleže. Celkově těmto jedincům nesvědčí chlad, i když chtějí studené nápoje.     

Pulsatilla – přípravek pro děti trpící často na záněty dutin, uší či průdušek. Jejich sliznice bývají postiženy hustým žlutým sekretem, který ale v noci vysychá. Nos se pak ucpe nebo se případný kašel mění na suchý. Všechny potíže se zhoršují v teple, během noci nebo konzumací tučného jídla. Celkově jsou tyto děti plačtivé, náladové, neustále se dožadují pozornosti a mazlení. Nemají pocity žízně a s pitným režimem jsou na štíru. 

Silicea – lék pomáhající jedincům křehkým, jemným, se světlou pletí. Jsou velmi citliví na chlad a bývají nemocní prakticky celou zimu. Trápí je hlavně hnisavá onemocnění horních cest dýchacích a hnisání obecně (i u drobných poranění). Hlen v dýchacích cestách je řídký, nepříjemně páchnoucí. Jsou to děti, které se silně potí, především na hlavě a nohách, přičemž pot nehezky páchne. Mívají potíže s malou sebedůvěrou, ale co se týče školních věcí, dovedou být hodně paličaté.

Thuya occidentalis – zabírá u osob trpících záněty dýchacích cest se zelenožlutým sekretem. Ten může mít i příměs hnisu či krve. Záněty dýchacích cest jsou často vyvolány polypy na sliznicích. Děti, pro které je preparát vhodný, mohou mít též silně zvětšené lymfatické uzliny a mandle. Jejich potíže se zhoršují v chladném a vlhkém prostředí, stav se lepší při suchém počasí.

Důležitá podpora

Čím ještě lze opakovaně nemocným dětem pomoci?

 • Vitamin A. Studie ukazují, že tato látka snižuje tendence k zápalům plic, ale zvyšuje sklony k nachlazením. Jeho použití je proto poněkud kontroverzní.
 • Vitamin C. Prokazatelně zlepšuje příznaky nachlazení, zkracuje dobu trvání nemoci a obzvláště je vhodný při stresu. Pro děti se doporučuje při nastydnutí alespoň 200 mg na den, u dospělých i 3× 1000 mg denně.
 • Vitamin D. Jeho nedostatek zvyšuje náchylnost k infekčním chorobám. Užívání jako doplňku stravy je však vhodné spíše v zimních měsících, kdy je málo slunečního svitu.
 • Zinek. Snižuje intenzitu a zkracuje délku trvání nemoci, ale při dlouhodobé konzumaci naopak může funkci imunitního systému zhoršit.
 • Beta-glukany. Mnohé studie dokazují, že jsou pravděpodobně v podpoře imunity prospěšné.
 • Probiotika. Pravidelné užívání je pro funkci obranného systému prospěšné, protože probiotika zlepšují funkci a obranyschopnost střevní sliznice.

Nezapomínejte na tradice!

Bylinkové přípravky jsou pro některé přežitek, pro jiné další možnost, jak posílit imunitu. Co lze vyzkoušet?

 • Černý bez – má silné protivirové i protibakteriální dopady, zkracuje dobu trvání nachlazení.
 • Echinacea – kromě protivirového a protibakteriálního účinku zmenšuje i zánět sliznic, ulevuje od bolestí a zlepšuje i některé kožní nemoci.
 • Měsíček zahradní – léčí infekce, hnisavé záněty a rány, mírní zánět a chrání proti poškozování tkání volnými radikály.
 • Česnek – jeho účinky jsou velmi bohaté, mimo jiné dobře likviduje všemožné mikroorganismy.
 • Kozinec – je to lék původně z čínské medicíny, který zlepšuje funkci imunitního systému a velmi dobře předchází nachlazení a chřipce.
 • Zázvor – zahřívá tělo, zlepšuje trávení a napomáhá detoxikaci pročištěním lymfatického systému.
 • Lékořice – chrání před poškozením tkání volnými radikály, zklidňuje sliznice a mírní kašel.


 Přečtěte si více k tématu v sekci
Homeopatie

 

Autor článku: MUDr. Jaroslav Čupera Lékař se věnuje intenzivní medícíně a homeopatii.
Je členem Rady Homeopatické lékařské asociace, o.s.
Aktuálně působí v AGNI centru v Rosicích u Brna
Líbil se vám článek? 0 ANO NE
Inzerce

Poradna uLékaře.cz

Poraďte se s lékařem

Rychlá odpověď
již do 6 hodin

Zkušení lékaři odpovídají
na vaše dotazy

Cena již
od 99 Kč

Zjistit, jak funguje poradna

Související články

Viry útočí! Na typicky zimní nemoci platí homeopatika

Tuhé mrazy, mírná oteplení, sněžení a plískanice. Počasí jen přispívá k již...

Na záněty uší platí i homeopatie

Bolest uší u dětí je pro spoustu rodičů přímo noční můrou. Zejména pak trpí-li...

Na domácí péči nejste sami. Kdo může pomoci?

Stále více lidí touží strávit poslední chvíle ve známém prostředí a kruhu rodiny....

Pro dlouhodobě nemocné může být chřipka rizikem. Zásadní je prevence!

Chřipka je nemoc značně zákeřná. Někteří lidé ji zvládnou více méně lehce, pro...

Když sluníčko kouše…

Po několika týdnech zimy s pošmourným počasím začíná jaro a s ním přibývá slunečných...

Děsí vás vysvědčení? Emoce zklidní homeopatika

Školní rok utekl jako voda a než se nadějeme, bude tu opět týden předávání vysvědčení....

Nežádoucí účinky alternativní mediciny

Alternativní medicína je stále populárnější v diagnostice a léčbě alergických...

Jarní únavu zkrotí homeopatika!

Mnoho lidí se na přelomu zimy a jara potýká s různě intenzivním poklesem energie....

Homeopatie může pomoci v léčbě neplodnosti

Pokud nemůžete otěhotnět, možná vás už napadlo zkusit ovlivnit neplodnost nějakou...

Na bolesti hlavy platí změna jídelníčku i homeopatika

Bolest hlavy je velmi nepříjemný zážitek. Mnoho lidí přitom trpí bolestmi hlavy...

Doporučujeme

Čtěte více

Je pobyt v nemocnici pro alergika nebezpečný?

Pobytu v nemocnici se většina lidí snaží spíše vyhýbat. Ne každý totiž neznámé...

Je poloha při sexu důležitá, když chcete miminko?

Dostali jste své tělo do výborné kondice, váš partner už si nedá s kamarády...

Je pro vás menstruace utrpením? Může jít o signál jiné nemoci!

Bolestivá menstruace čili dysmenorea se obvykle projevuje křečemi v podbřišku....

Je přírodní léčba roztroušené sklerózy dobrý nápad?

Roztroušená skleróza je sice léčitelná, ale nevyléčitelná. Moderní medicína...

Je sportování po očkování rizikem?

Jestli jste zvyklí každý den jít do fitcentra nebo si zaběhat, máte možná po...

Je test otcovství opravdu spolehlivý?

Když se řekne test paternity neboli test otcovství, vybaví se mnohým z nás tolik...

Je to rakovina? Existuje mnoho způsobů jak to zjistit, ale jen jeden dává jasnou odpověď

Existuje řada způsobů jak zjistit, jestli jsou ženská prsa zdravá a neroste...

Je tu jaro – buďte na sebe opatrní

Projevy roztroušené sklerózy se mění jako jarní počasí. Nebo podle počasí? Ukazuje...

Je vám padesát? Nejvyšší čas na změnu jídelníčku!

Některé rizikové faktory a příznaky spojené se stárnutím a menopauzou není možné...

Je vám špatně po chemoterapii? Sedm metod, jak uklidnit žaludek

Proti nevolnosti a zvracení po chemoterapii užívají pacienti speciální léky...

Je výše cholesterolu závislá na počasí? Vědci to nevylučují

Zvýšený cholesterol představuje jeden z rizikových faktorů kardiovaskulárních...

Je vyšší hladina prolaktinu dědičná?

Vysoké hladiny hormonu prolaktinu jsou přirozené třeba u kojících žen. Někdy...

Je zima skutečně ideálním obdobím pro alergologické diagnostické testy?

V průmyslově vyspělých zemích pozorujeme v posledních desetiletích trvalý nárůst...

Ječné zrno

Ječné zrno, hordeolum, je zánět mazové žlázky u některé z řas na očním víčku....

Jedeme na pohotovost aneb mládí v ohrožení!

Statistiky hovoří neúprosně. Úrazy jsou považovány za největší problém dětí...

Jeden lék biologické léčby může pomoci u různých nemocí

Biologická léčba je mezi ostatními typy léčby stále poměrně nová, a proto ji...

Jedenáct dní nespat? Jde to!

Svět spánkové medicíny je nesmírně "bohatý" na různé nemoci a poruchy. Některé...

Jedenáct tipů pro klidnou dovolenou astmatika

Pokud trpíte astmatem, možná vás znervózňuje cestování, protože si nikdy nemůžete...

Jedenáct tipů, jak porazit únavu při karcinomu prostaty

Vyčerpání, které zažívají onkologičtí pacienti, je úplně jiný druh únavy, než...

Jedete k moři? Pozor na sluneční alergii!

Na dovolenou u moře se těší asi většina z nás. Pro alergiky takový pobyt navíc...