Inzerce
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup do lékařské poradny, možnost účastnit se soutěží a mnoho dalších výhod. Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte prosím e-mail, který jste používal(a) pro přihlášení na stránku

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Zkraťte si léčbu bronchitidy přírodním způsobem

redakce uLékaře

Znáte to, stačí pár chladných dnů a je tu virový zánět průdušek – bronchitida. Antibiotika by na viry nezabrala, takže asi nezbude než ulehnout a trpět. Nebo existuje jiné řešení?

Znáte to, stačí pár chladných dnů a je tu virový zánět průdušek – bronchitida. Antibiotika by na viry nezabrala, takže asi nezbude než ulehnout a trpět. Nebo existuje jiné řešení?

Není muškát jako muškát

Pelargonium sidoides, rostlina z čeledi kakostovitých, pochází z pobřežních oblastí jižní Afriky. Vyniká štíhlými tmavorudými až fialovými květy a velkými srdčitými listy, které se podobají listům muškátů. Ostatně muškáty jsou blízcí příbuzní této rostliny, jejíž kořen se v jižní Africe po staletí používal jako přírodní lék proti zánětům dýchacích cest.

V současnosti se Pelargonium sidoides pěstuje na farmách, a to metodami ekologického zemědělství. Z kořenů se získává extrakt, který je účinným lékem na infekce horních cest dýchacích. A nejedná se o nějakou „babskou“ medicínu.

Účinek prokázán!

Účinnost Pelargonium sidoides, přesněji extraktu EPs 7630, byla prokázána klinickými studiemi. Jednalo se o respektovaný typ studií s vysokým počtem účastníků. Pacienti byli rozděleni na skupinu léčených účinnou látkou a skupinu, která užívala placebo – látku bez účinku. Toto rozdělení bylo provedeno tak, že obsah tablet neznali ani pacienti, ani jejich lékaři. Závěry jsou proto mimořádně spolehlivé.

Takto kvalitních studií se uskutečnilo celkem šest. Výsledky ukázaly, že:

  1. ve srovnání s placebem je Pelargonium sidoides jednoznačně účinnější,
  2. příznaky zánětu průdušek (bronchitidy) jako kašel, bolest na hrudi a horečka rychleji ustoupily u těch, kdo užívali EPs 7630. To je důležité z hlediska kvality života i dřívějšího návratu do práce a k běžným aktivitám,
  3. nežádoucí účinky byly v obou skupinách (u osob léčených EPs 7630 a užívajících prázdné tablety) srovnatelné.

Jedná se tedy o účinný, bezpečný a velmi dobře snášený lék, který nepřináší jen pocitovou úlevu, ale skutečně pomáhá rychleji se uzdravit. Tato pomoc je cenná tím spíš, že při zánětech virového původu není možné nasadit antibiotika.

(pez)

Zdroj:
www.naturalmedicinejournal.com

Doporučujeme