Menstruace po vysazení antikoncepce

Dobrý den, asi 3 roky jsem si nechala píchat Depo proveru. 9. dubna 2014 jsem měla poslední injekci. Ani po 11 měsících jsem nedostala menstruaci i když mě po celou dobu břicho bolí, jako by to mělo každým dnem nastat. Doufám že nejsem ten případ že po delším užívání této antikoncepce budu již navždy neplodná! Chceme s přítelem miminko. Můj gynekolog mě vyšetřoval a stále nemám žádnou sliznici, napsal mi hormony, které jsem ale nezačala brát. Injekce na vyvolání menstruace je prý také zbytečná. Začala jsem pít kontryhelový čaj, jíst kyselinu listovou a vitamin E. Můžete mi poradit co mám udělat aby se mi již vnitřek srovnal a já mohla otěhotnět? Podotýkám že je mi 38, takže mě čas tlačí. Předem děkuji Simona

Odpověď odborníka:

Dobrý den, aplikace Depo Provery opravdu vyvolá velmi silný antikoncepční blok, který může po vysazení přetrvávat až 1 rok. Pokud jeste měla poslední dávku vloni v dubnu, její účinek je cca 12-14 týdnů, znamená to pak, že od července loňského roku, 8 měsíců, nemenstruujete. Váš lékař na Uz zjistil, že v děloze je velmi nízká sliznice, což potvrzuje, že stále přetrvává vliv aplikované depo Provery. Pokud chcete urychlit nástup normálních cyklů, zvlášť s výhledem na plánované otěhotnění, doporučuji Vám začít užívat hormonální léčbu, ketrou Vám nasadil ošetřující lékař.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: