Vysazení antikoncepce

Před rokem jsem vysadila antikoncepci, kterou jsem brala 4 roky. První měsíc bylo všechno v pořádku, ovšem potom se mi objevilo akné na obličeji a to opravdu ve velké míře. Můj obličej nevydrží skoro ani hodiny nemastný. Také vlasy se mi hodně mastí. Začaly mi taktéž vypadávat hodně vlasy, začalo mi více růst ochlupení na rukou a nohou, dřív jsem to téměř neměla a také mi začalo růst ochlupení na bradě a to tak, že jej musím každý den holit, aby to nějak vypadalo. Přibrala jsem postupně i se stejnou stravou a s pohybem, dost sportuji a snažím se jíst zdravě, 15 kilo. Také i když se téměř nepotím, tak zapáchám potem, což cítím i já a bohužel i mé okolí a to jsem nikdy takové problémy neměla. Menstruaci mám jednou za 3 měsíce. Taktéž jsem celkově necitelnější, tím myslím, že jsem necitlivá a cítím více méně emoční chlad. Skoro nic mě nerozhodí, nerozveselí, nenadchne, nerozesmutní, nestresuje. Prostě nic. Je toto normální po vysazení antikoncepce?

Odpověď odborníka:

Doporučila bych vám vyšetření na gynekologii a endokrinologii k vyloučení syndromu polycystických ovárií. S pozdravem Jana Harnová

MUDr. Jana Harnová
MUDr. Jana Harnová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Soukromá ordinace praktického lékaře, Líbeznice, JH medica s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: