Vysazení antikoncepce po dlouholetém užívání

Dobrý den, mám dlouhodobé problémy s menstruačním cyklem. 6 let jsem užívala HA, chvíli Mercilon, pak Katya. V zimě 2014 jsem HA vysadila. Poslední menstruaci jsem měla na přelomu listopadu/prosince 2014. Do dnešních dnů (květen) se stále menstruace neobjevila. Byla jsem již několikrát u svého gynekologa, dostala jsem dvě injekce s hormony, ale efekt stálé žádný. Krevní testy ukázaly, že mám velmi nízkou hladinu ženského hormonu. Od vysazení HA se mi zkazila pleť a poslední dva týdny mi vypadávají vlasy po kvantech. Mohu se zeptat, co navrhujete za léčbu? Doktorka mi doporučila pít čaj z kontryhelu, to dělám. Dále piju kopřivový čaj, užívám methionin 500, echinaceu a pupalku (od každého tabletku denně), chtěla bych začít brát také komplex vit. B... je to dobrá kombinace nebo je to už příliš na užívání? (mimo jiné mám problémy se štítnou žlázou, funkce v pořádku avšak samotná štítná žláza produkuje protilátky, které št. žláze škodí a doktorka říkala, že na toto léčba není). Chci se především zeptat zda se stává, že po vysazení HA nepřichází menstruace tak dlouho? Budu do budoucna v pořádku a moct otěhotnět?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vysazením antikoncepce se objevily potíže, které byly již před nasazením, jen třeba nepoznané. Určitě bude třeba podrobnější vyšetření hormonů, aby bylo jasno o Vašem cyklu, kde je potíž. Dle toho bych nasadila antikoncepci k udržení hladin hormonů a při plánování gravidity bude pravděpodobně třeba dodávat hormony. čaje užívat můžete dle doporučeného dávkování. Více je třeba s vaší lékařkou, která má více informací o cyklu. dala bych rtělu cca 9M na ustálení a pak vše řešila dále.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Co odhalí alergii na mléko
Články: Co odhalí alergii na mléko
Příznaky tohoto typu...
Prsní implantáty nemají vliv na opakovaný výskyt rakoviny prsu
Lupénka
Články: Lupénka
Lupénka, psoriáza, je...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Když se klouby ozývají, pátrejte po příčině
Články: Když se klouby ozývají, pátrejte po příčině
Někdy to zažil snad každý...
Přehled inhalačních systémů k léčbě astmatu
Články: Přehled inhalačních systémů k léčbě astmatu
Inhalační podání léčiv...
Infekce močových cest
Články: Infekce močových cest
Prochladnutí organismu může...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x