Inzerce
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Právní prohlášení

1. Obecná ustanovení

1.1. Užíváním služeb projektu uLékaře.cz zejména prostřednictvím internetových stránek, mobilní aplikace a profilů na sociálních sítí provozovaných společnosti uLékaře.cz, uzavíráte Dohodu o užívání služeb projektu (dále jen „dohoda“) se společností uLékaře.cz, s.r.o., IČO 05341051 se sídlem Praha 2, Šafaříkova 201/17, PSČ 120 00, zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 262183. 
1.2. Za jakoukoliv škodu vzniklou užíváním výše uvedených služeb projektu uLékaře.cz vám či třetí osobě v důsledku porušení takovéto dohody, nenese uLékaře.cz, s.r.o. odpovědnost a vy jste povinni nahradit nárokující straně škodu v plném rozsahu a výši. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. nenese žádnou odpovědnost za špatné použití či interpretaci zde prezentovaných informací.

2. Obsah a charakter stránek

2.1. Obsahem stránek jsou informace určené pro širokou veřejnost, není-li uvedeno jinak. Obsahem stránek jsou zejména odborné články, informace o odborných akcích a odkazy na jiné odborné stránky či organizace. 
2.2. Stránka je databází podle § 88 zákona 121/2000 Sb. o právu autorském. Veškeré nakládání s autorskými právy se řídí tímto zákonem. Autorská práva k informacím a článkům náležejí jejich autorům či vykonavatelům takovýchto autorských práv a zřizovateli databáze podle zákona.
2.3. Reklamní informace v jakýchkoliv zákonných formách jsou viditelně odlišeny od nereklamního obsahu stránek a jsou plně v souladu se zákonem 138/2002 Sb. o regulaci reklamy v platném znění.
2.4. Internetové stránky obsahují i odkazy na odborné internetové stránky jiných zřizovatelů. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. v žádném rozsahu neručí za obsah takovýchto odkazovaných stránek.
2.5. Veškerý obsah stránek, stejně jako design a informační systém, je zaštítěn společností uLékaře.cz, s.r.o., která jako jediná ručí za správnost a relevanci poskytovaných informací. 

3. Lékařská poradna

3.1. Součástí projektu uLékaře.cz je i Poradna lékaře. Poradna v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči, spíše slouží jako alternativní a nezávazný zdroj informací. Uživatelům se důrazně doporučuje vyhledat vedle použití Poradny i odbornou péči, která je schopna díky bezprostřednímu kontaktu s pacientem mnohem účinněji diagnostikovat a pomoci. Provozovatel těchto internetových stránek upozorňuje, že nenese žádnou odpovědnost ze škody na zdraví uživatele či třetích osob vyplývajících z použití Poradny.
3.2. Dotazy posílané do Poradny slouží také jako informační zdroj pro uživatele se stejnými obtížemi. Z tohoto důvodu si Provozovatel vyhrazuje právo zveřejňovat veškeré dotazy adresované lékařům prostřednictvím Poradny. Provozovatel proto žádá uživatele, aby v dotazech poskytovali jen takové informace, které mohou být veřejné, vyvarovali se zejména informací, které by mohly konkretizovat osobu tazatele. Prosbám o nezveřejnění dotazu nemůže tedy provozovatel internetových stránek vyhovět.
3.3. Dotazy jsou zobrazovány anonymně (v poradně se zobrazuje pouze křestní jméno uživatele) a dodržují zásady ochrany osobních údajů.
3.4. Uživatelé poradny mají garantováno, že odpověď na dotaz dostanou do uvedené doby daného tarifu, která se vztahuje k pracovní době lékařů, tj. v pracovní dny od 07:00 do 20:00 hodin. Pokud provozovatel nedodrží tuto lhůtu, případně dojde k technickému problému či dotaz nebude vyřízen vůbec, poskytne provozovatel uživateli možnost jeden či více dotazů položit zdarma.
3.5. Uživatel může komunikovat s lékařem pouze prostřednictvím internetové poradny www.ulekare.cz. Jakýkoliv jiný způsob komunikace s našimi lékaři z poradny je zakázán.

4. Objednání k lékaři

4.1. Součástí projektu uLékaře.cz je možnost objednat se do zdravotnického zařízení, se kterým má Provozovatel uzavřenou smlouvu o spolupráci. Zdravotnická zařízení po převzetí informací o uživatelovi komunikují přímo s uživatelem, první kontakt uživatele se zdravotnickým zařízením ale vždy zařizuje Provozovatel.

5. Důležitá upozornění

5.1. Upozorňujeme, že tyto internetové stránky působí pouze jako informační zdroj. V žádném případě nenahrazují lékařskou či jinou odbornou péči!
5.2. Poradna kvůli velmi omezeným diagnostickým možnostem v žádném případě nenahrazuje standardní lékařskou péči, působí pouze jako zdroj informací a osvěta pro dotazující.

6. Další ujednání

6.1. V případech, kdy jste ve vztahu ke společnosti uLékaře.cz, s.r.o. spotřebitelem a vznikne spotřebitelský spor, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, můžete, jste-li v postavení spotřebitele, podat návrh na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu České obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). V těchto případech také můžete (jste-li v postavení spotřebitele) využít platformu pro řešení spotřebitelských sporů online, která je zřízena Evropskou komisí a je dostupná na internetové adrese: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
6.2. Užíváním stránek www.ulekare.cz a udělením souhlasu se zpracováním osobních údajů uLékaře.cz udělujete uLékaře.cz, s.r.o. v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním informačních e-mailů a/nebo e-mailového zpravodaje uLékaře.cz a/nebo e-mailů o novinkách týkajících se jiných služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. a/nebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžete kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu nebo po přihlášení ve Vašem uživatelském profilu. 

7. Závěrečná ustanovení

7.1. Společnost uLékaře.cz, s.r.o. si vyhrazuje právo na změnu obsahu a přístupu ke stránkám. K plánovaným zásadním změnám obsahu stránek a ke změnám jejich užívání bude vždy připojeno datum změny.

Poslední aktualizace: 06. 03. 2018
 

Zpracování osobních údajů

Souhlasím, aby společnost uLékaře.cz, s.r.o., se sídlem Šafaříkova 201/17, 120 00 Praha 5, IČO 05341051 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služeb v rámci projektu uLékaře.cz, který je tvořen zejména specializovanými internetovými stránkami, mobilními aplikacemi a profily na sociálních sítích (dále jen “projekt uLékaře.cz”). Projekt uLékaře.cz je provozovaný Společností v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“). Souhlas se zpracováním dávám maximálně na období 10 let od mé poslední aktivity nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.  

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem:

 • vypracování odpovědi odborníka v rámci projektu uLékaře.cz, a/nebo
 • předání vhodnému zdravotnickému zařízením za účelem dalších konzultací či spolupráce ve věci mého zdravotnického stavu.

Výslovně tedy souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím zdravotnickým zařízením, se kterými má Společnost uzavřená zvláštní ujednání o zárukách při zpracování osobních údajů a zvláštní kategorie osobních údajů. Aktuální seznam spolupracujících zdravotnických zařízení shledávám v rámci uvedeného hyperlinku.

Dále souhlasím, aby Společnost mnou poskytnuté osobní údaje, a to jak jmenné a adresné, tak osobní údaje zvláštní kategorie týkající se mého zdravotního stavu, zpracovávala a dále poskytla spolupracujícím odborníkům, kteří se budou zabývat mými dotazy v rámci poradny projektu uLékaře.cz na základě mého výslovného požadavku.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy související se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

 • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování; 
 • s právem vznést námitku proti zpracování;
 • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
 • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
 • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů. 

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

 • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
 • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.
 • mé údaje Společnost poskytuje zpracovatelům z řad zdravotnických zařízení nebo odborníkům zpracovávajícím mé výslovně položené dotazy. 

Současně beru na vědomí, že se v případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování mých osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv mohu obrátit na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, kontakt http://www.stankovapartneri.cz/dpo/, nebo po další komunikaci ohledně mých osobních údajů, příp. odvolání souhlasu s jejich zpracováním mohu také využít adresu osobniudaje@ulekare.cz.

Potvrzuji, že tímto dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.


Pravní prohlášení

Zasílání informačních emailů

Uděluji společnosti uLékaře.cz, s.r.o., v souladu s ustanoveními zák. č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů, souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje uLékaře.cz s novinkami týkajících se služeb poskytovaných uLékaře.cz, s.r.o. anebo o produktech třetích osob. Svůj souhlas se zasíláním e-mailového zpravodaje můžu kdykoliv odvolat přímo prostřednictvím obdrženého e-mailu, po přihlášení v mém uživatelském profilu nebo zasláním požadavku na osobniudaje@ulekare.cz.
 

Souhlas se zpracováním osobních údajů vč. údajů zvláštní kategorie

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Jak skoncovat s tabákem? Homeopatie nabízí „celoplošné“ řešení

Homeopatie MUDr. Jaroslav Čupera 12.5.2016
redakce uLékaře

Kouříte a snažíte se se svým zlozvykem bojovat? Podporu vám mohou poskytnout homeopatické léky. Rozptyl jejich účinnosti je opravdu široký.

Podle statistik kouří v České republice 2,3 milionu dospělých. To představuje asi 26 % populace starší 18 let. Kuřáci zatěžují okolí tzv. pasivním kouřením – to není o nic méně škodlivé než to aktivní. Průměrný kuřák si svým zlozvykem zkracuje život asi o 15–18 let. Láska k tabáku je pak zodpovědná za každé páté úmrtí. Celkem je to v naší zemi asi 18 tisíc zemřelých ročně.

Krabičky smrti

Kouření je zodpovědné za značnou část rozvoje kardiovaskulárních onemocnění, jako je například ischemická choroba srdeční. Významně zvyšuje riziko mozkových příhod, chronické obstrukční plicní nemoci a řady dalších onemocnění. Kromě toho konzumace cigaret zvyšuje až 25× možnost vzniku rakoviny. Značná část kuřáků se tak „dočká“ nějakého onkologického onemocnění. Nejčastěji se u nich objevuje rakovina plic a močového měchýře. Významné riziko představuje i již zmíněné pasivní kouření, tedy pobývání v zakouřeném prostředí, ať již pracovním, veřejném, či domácím. Pasivní příjem tabákového dýmu navyšuje dvojnásobně nebezpečí vzniku infarktu myokardu a až o 82 % vzrůstá riziko mozkové příhody. Rovněž výrazně zhoršuje projevy alergie, astmatu i atopického ekzému – to bývá problém hlavně dětí kuřáků.

Krásný život bez tabáku 

Zanechání kouření má pro člověka (ale i jeho okolí) mnohé benefity:

 • Již za dva dny se obnovuje samočisticí schopnost plic, vrací se čich i chuť.
 • V průběhu několika týdnů se zlepšuje prokrvení celého těla.
 • Během pár měsíců ustoupí kašel a zmírní se dušnost.
 • V dalších 3–5 letech se sníží na polovinu riziko infarktu.
 • V průběhu 10 let poklesne o půlku nebezpečí vzniku rakoviny plic.

Cíl jasný, cesta trnitá

Tabáková abstinence je proces, který trvá prakticky doživotně. Přijmout fakt, že vstupujete do nekončícího boje s touhou znovu si zapálit, to je to nejdůležitější pro úspěch. A další významné kroky pro zdárné skoncování s cigaretami?

 • Stanovte si den D, kdy přestanete kouřit.
 • Tento den vyhoďte veškeré cigarety, popelníky a vše, co souvisí s tabákem.
 • Když dostanete chuť zhřešit, chvíli počkejte a promyslete si, proč si chcete zapálit.
 • Zkuste se místo kouření zaměstnat nějakou jinou činností.
 • Často jezte, malé porce a nízkokalorická jídla.
 • Pijte dostatek tekutin.
 • Doplňujte potřebné vitamíny i hořčík – jeho dostatečný přísun zmírní nervozitu.
 • Za každý den, který nekouříte, se odměňte něčím příjemným, ale nikoliv kalorickou stravou. 
 • Znovu a znovu si připomínejte, proč jste přestali kouřit.

Zejména u silných kuřáků se objeví abstinenční příznaky, jako u všech drogově závislých. Je to jen projev těla, a nikoliv důkaz slabé vůle. Důležité je s těmito příznaky bojovat a nevzdávat se. Jsou velmi rozmanité a bohaté. Patří sem nervozita, únava, závratě, problémy se soustředěním, abnormální hlad, chutě na sladké, ale i na cigaretu. Dále jsou to deprese, podrážděnost, nárůst hmotnosti, zácpa, kašel či nespavost. Příležitostní kuřáci musí s tabákem přestat hned a jednou provždy. Silní kuřáci mohou udělat „přípravu“ na den D tím, že například na 14 dní či měsíc cigarety výrazně omezí.

Široký záběr

Homeopatie může pomoci ve více rovinách. Jednak je to, zejména v počátku, důležitá detoxikace od tabáku a cigaretových jedů. Je potřeba nejen posílit funkci plic, ale především jater. Dále zvládne snížit chuť na cigaretu a zmírnit abstinenční příznaky. V neposlední řadě lze homeopatické léky použít jako terénní u tzv. adiktivních osobností k celkové psychické i fyzické stabilizaci.

1. Detoxikace kouření

Hlavním lékem je zde Natrum sulfuricum 9CH, užívaný 3× denně po 5 granulích. Zlepšuje jaterní metabolismus toxinů a jejich vyloučení žlučí. Může příznivě ovlivnit i chronickou kuřáckou bronchitidu s hustým zeleným hlenem, zejména pokud se zhoršuje chladem a vlhkem. Pro pacienty, kteří by v rámci odvykání byli velmi podráždění, je lépe k detoxikaci použít Nux vomica 9CH ve stejném dávkování.

2. Snížení chuti na cigaretu

Tabacum 9CH je, jak sám název napovídá, lék vyrobený z tabáku. Kromě snížení chuti na tabák napomáhá eliminaci toxinů z jeho kouře. Je vhodný pro člověka trpícího bolestí hlavy, závratěmi, únavou, bušením srdce a nevolnostmi, který mívá potíže se soustředěním a zvýšené slinění. Fyzicky je patrná bledost a slabost s potřebou lehnout si a zakrýt se.

Lobelia inflata 5CH je preparát volně prodejný v lékárnách. Je vhodnou volbou pro jedince, kteří mají obrovskou chuť na cigarety, ale přitom nesnášejí jejich pach. Je to také lék kuřáckého kašle s chroptěním na plicích, emfyzémem a astmatickými projevy. Zhoršuje se kouřením, námahou a chladem.

Caladium seguinum 5CH je lék dostupný jen na lékařský předpis, ale velmi důležitý. Je to hlavní přípravek proti tzv. bažení po cigaretě. Jeho užívání napomáhá ke znechucení tabáku až k nevolnosti či zvracení při pokusu zapálit si. Pomáhá lidem přecitlivělým, které sužuje zapomnětlivost, ale i sexuální dysfunkce. Ta je u mužů kuřáků velmi častá.

Plantago major čili jitrocel v tinktuře nebo v nízkém ředění 5CH podporuje navození averze k tabáku. Vhodný je pro osoby trpící depresemi, nespavostí a zácpou.

3. Léčba kuřáckého kašle

Kromě výše uvedeného léku Natrum sulfuricum jsou zde hlavními preparáty níže uvedené přípravky. 

Ipecacuanha 9CH pomáhá při dráždivém až dusivém kašli, který vede ke vzniku nevolnosti a zvracení. Doprovází jej značné slinění. Potíže se zhoršují pohybem a zlepší se klidem.

Sulfur iodatum 9CH zabírá na dusivý kašel doprovázený šelestem na plicích. Obtíže jsou nejvýraznější ráno.

4. Podpůrná terapie u adiktivních osobností

Výrobky, které jsou uvedeny dále, jsou nejdůležitější léky osobností, které mají z nejrůznějších důvodů sklony ke vzniku závislosti. Nemusí to být kouření, ale také alkohol či drogy. Řada z preparátů napomáhá stabilizovat psychiku i v případě intenzivních abstinenčních příznaků. Kromě již zmíněného léku Caladium seguinum, který nejlépe účinkuje v ředění 5CH, by se následující přípravky měly podávat v ředění 15CH 1–2× denně či 30CH 1× týdně.

Arsenicum album pomáhá lidem, pro které kouření může představovat určitou formu zmírnění jejich neklidu a touhy po pořádku. Osobnostně jsou to perfekcionisté, kteří neustále mají tendence něco organizovat a kritizovat okolí. Často se u nich setkáme s přepracováním. Když se s touto osobností setkáme v rámci abstinence, je tento čerstvý nekuřák neklidný a neustále mění místo a činnost. Bývá velmi úzkostný, snadno unavený a trpí pálivými bolestmi. Z tělesných potíží ho sužuje katar dýchacích cest a bolest na plicích. Vše se zhoršuje chladem a vlhkem, lepší se teplem.

Caladium seguinum je hlavním lékem potlačujícím touhu po cigaretě.

Ignatia amara je preparátem pro osoby, které se ke kouření mohou utíkat v důsledku vztahových problémů, po zklamání i v pracovních vztazích a celkově v důsledku špatných zpráv. Při pokusu o abstinenci trpí úzkostmi spojenými s chutí na tabák. Jsou často spojeny s podrážděností a přecitlivělostí smyslů. Těmto exkuřákům extrémně vadí, když cítí cigarety. Z dalších příznaků se u nich setkáme s proměnlivými náladami, depresemi, kyselým říháním a suchým křečovitým kašlem.

Kalium phosphoricum je vhodné pro jedince cítící úzkosti po zanechání kouření. Pacient navíc trpí velkou únavou, neschopností myslet a soustředit se, je podrážděný a nevrlý. Může si stěžovat na pocit sucha v ústech, pískání v uších a dušnost. Potíže se lepší v klidu a teple, zhoršují se fyzickou i duševní prací.

Nux vomica je základním lékem adiktivních osobností. Jsou to totiž typy, které vyžadují stimulující látky všeho druhu, od cigaret přes alkohol až k lékům i drogám. Po zanechání kouření bývají velmi podráždění a vznětliví. Mohou si stěžovat na bolesti hlavy, nespavost a dýchací potíže. Budou mít velkou tendenci nahradit kouření jídlem, přejídání bude doprovázet úporná zácpa. Kromě celkových účinků tento lék podporuje i jaterní detoxikaci. Potíže se u těchto lidí horší ráno. Stav komplikuje duševní práce, zlepšuje se krátkým zdřímnutím a odpočinkem.

Staphisagria je přípravek pro osoby, pro které kouření představuje duševní „ventil“. Hlavně během jejich psychických problémů, především při pocitech křivdy, ústrků a zahanbení. Často žijí ve frustrujících vztazích či prostředích. Vhodný je pro čerstvé nekuřáky, kteří budou i tento krok pociťovat jako vlastní poškození a budou si hluboce brát každou poznámku týkající se kouření i nekouření. Z fyzických potíží trpí tito lidé především úporným svěděním.

Thuya occidentalis je vhodná pro lidi, kteří kouří potají a za svůj zlozvyk se vlastně stydí. Nicméně na cigaretu mají určitou orální fixaci. Mají hluboký vnitřní pocit vlastní ošklivosti. Ten jednak kouřením podporují, ale současně se jej takto i snaží zahnat. Jde také o lék pro dlouholeté kuřáky, kteří již mají v těle nastřádáno velké množství tabákových jedů.

Autor článku: MUDr. Jaroslav Čupera Lékař se věnuje intenzivní medícíně a homeopatii.
Je členem Rady Homeopatické lékařské asociace, o.s.
Aktuálně působí v AGNI centru v Rosicích u Brna
Líbil se vám článek? +3 ANO NE
Inzerce

Poradna uLékaře.cz

Poraďte se s lékařem

Rychlá odpověď
již do 6 hodin

Zkušení lékaři odpovídají
na vaše dotazy

Cena již
od 99 Kč

Zjistit, jak funguje poradna

Související články

S blížícím se podzimem myslete na prevenci

S končícím létem je spojen nejen návrat z prázdnin do školních lavic a kanceláří,...

Homeopatie může pomoci v léčbě neplodnosti

Pokud nemůžete otěhotnět, možná vás už napadlo zkusit ovlivnit neplodnost nějakou...

S homeopatiky zvládnete Vánoce snadněji

Největší svátky roku se nezadržitelně blíží. U dospělých stoupá napětí z příprav,...

Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik

Pálení a řezání v podbřišku, pocity, že už nedojdete na toaletu. Většině žen...

Máte problémy s vlasy? Možná pomůže homeopatie

Potíže s kvalitou vlasů se týkají jak žen, tak mužů. Pro mnohé je to velmi citlivá...

Bolesti při růstu zubů zmírní Camilia

Když miminku rostou zoubky, bývá uplakané, nevrlé a nic ho nebaví. Noci tráví...

Může s nadváhou pomoci homeopatie?

Být štíhlý, fit a sexy, to je trend moderní doby. O možnostech použití homeopatie...

Má homeopatie šanci vyléčit to, co medicína neumí?

Každý rok je to stejné: přijde "vaše" období a vy se můžete uškrábat. Zase atopický...

Homeopatie není podivínská myšlenka

Každý organismus se snaží uchovat si zdraví a být v rovnováze. Většinou k tomu...

Potíže s kojením? Známe přírodní řešení

Kojení přináší ženě i dítěti spoustu pozitivních zážitků a radosti – pokud se...

Doporučujeme

Čtěte více

Jak si doma vytvořit antialergické prostředí – 2. díl

Trápí vás přecitlivělost na kdeco, a přesto si chcete užívat života? Minimalizujte...

Jak si poradit s ječným zrnem

Ječné zrno je pupínek nebo váček, který se může vytvořit na horním i dolním...

Jak si poradit s péčí o inkontinentního člena rodiny

Péče o dlouhodobě nemocného člena rodiny bývá velmi náročnou a vyčerpávající...

Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik

Pálení a řezání v podbřišku, pocity, že už nedojdete na toaletu. Většině žen...

Jak si rozdělit péči o dítě?

Střídavá péče, která opravdu zajišťuje stejná práva rodičům, nemusí být již...

Jak si udržet játra v kondici také během svátků?

Ať už trpíte žloutenkou typu C, ztukovatěním jater, či jaterní cirhózou, víte,...

Jak si udržet soběstačnost? Zpomalte své srdce!

Věděli jste, že když srdeční sval pracuje příliš rychle, máte vyšší riziko ztráty...

Jak si udržet zdravé klouby v každém věku

Zdravé klouby nejsou samozřejmostí ani v mladém a středním věku. Je třeba zvolit...

Jak si v kterémkoli ročním období zlepšit imunitu

Zdá se vám, že vaše tělo nefunguje tak, jak má? Máte nafouklé břicho, nedostatek...

Jak si v těhotenství poradit s vysokým cholesterolem

Jste-li v jiném stavu, zůstat zdravá není důležité jen kvůli sobě, ale také...

Jak sledovat dětský růst v domácím prostředí

Pozorný rodič brzy pozná, že s růstem jeho potomka není vše v pořádku. Jakmile...

Jak souvisí nadváha s psychikou?

Média nám předkládají neomezený počet návodů, jak změnit jídelníček, jak cvičit,...

Jak správně odstranit klíště v pěti krocích

Známe to asi všichni. V okamžiku, kdy nalezneme na své kůži nezvaného společníka,...

Jak správně ošetřit puchýř

Odřely vám nohy nové boty nebo máte na rukou nalité otlaky od tvrdé práce? Puchýře mohou...

Jak sublingvální specifická alergenová imunoterapie mění koncentraci specifických IgE protilátek proti pylovým alergenům

Specifická alergenová imunoterapie je v současné době jediná léčebná metoda,...

Jak tabák "cvičí" s naším tělem

Když kouřím, hubnu. Tenhle názor zastává spousta kuřáků a u některých lidí to...

Jak účinně zabránit vypadávání vlasů

Bujná kštice, to je sen každého. Jak to ale zařídit, když k nám příroda není...

Jak udržet cukrovku II. typu na uzdě? Hlavně sebekázní!

Léčba diabetu druhého typu je do značné míry závislá na kázni pacienta. Pokud...

Jak ulehčit zotavení po operaci

Pomocnou ruku nabízí lékařsky ověřená tekutá výživa! Výživa – nutrice – je rovnocennou...

Jak ulevit dětem od bolesti? Odpověď nabízí příroda

Nemůže vaše miminko v klidu spát? Budí se a pláče? Bolí ho bříško nebo mu rostou...