Inzerce
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup do lékařské poradny, možnost účastnit se soutěží a mnoho dalších výhod. Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte prosím e-mail, který jste používal(a) pro přihlášení na stránku

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Jak si v kterémkoli ročním období zlepšit imunitu

Detoxikace 16.6.2016
redakce uLékaře

Zdá se vám, že vaše tělo nefunguje tak, jak má? Máte nafouklé břicho, nedostatek energie, trápí vás častá nachlazení, opary nebo kvasinkové infekce? Klíčem k řešení všech těchto problémů může být složení střevní mikroflóry.

Zdá se vám, že vaše tělo nefunguje tak, jak má? Máte nafouklé břicho, nedostatek energie, trápí vás častá nachlazení, opary nebo kvasinkové infekce? Klíčem k řešení všech těchto problémů může být složení střevní mikroflóry.

Možná budete překvapeni, ale největším orgánem imunitního systému je střevo. Obsahuje přibližně 25 % našich imunitních buněk. Je to část těla, která je neustále vystavována různým toxinům a cizorodým látkám, a to nejen z potravy, ale i z bakterií a virů, které s nimi do trávicího traktu vnikají ve velkém počtu. Tlusté střevo je přirozeně osídlené bakteriemi, a to až 400 druhy. S lidským organismem žijí v symbióze, tedy ve vzájemně prospěšném soužití, alespoň pokud je složení této mikroflóry příznivé.

Bakterie v přesile

Celkový počet bakterií, které v sobě nosíme, je kolem 100 bilionů – 100 000 000 000 000 bakterií. To znamená, že jejich počet je asi desetkrát vyšší než počet našich vlastních buněk. Osídlování střeva začíná záhy po narození a správná mikroflóra je velmi důležitá pro rozvoj a funkci imunitního systému. Prospěšné mikroby (mezi které se počítají hlavně laktobacily) mají mechanismy, pomocí kterých komunikují s buňkami imunitního systému. Pomáhají jim dozrávat a fyzicky jim brání v kontaktu se škodlivými bakteriemi a látkami, pokud se do trávicího traktu dostanou.

Produkují také celou řadu vitamínů, včetně těch, jejichž množství v potravinách není velké (B12). Významně tak přispívají k celkovému zdraví.

Padouch nebo hrdina

Ve střevě se mohou vyskytovat prospěšné bakterie, které mají tyto ochranné účinky, ale i takové, které pouze nečinně přihlížejí a množí se, nebo dokonce škodlivé. Dokud je jejich množení omezováno přítomností jiných druhů, se kterými soutěží o potravu, nedochází k jejich přemnožení a rozvoji onemocnění, přesto však tyto bakterie produkují jedy a karcinogenní látky. Pokud dojde k narušení rovnováhy střevní mikroflóry, například při užívání antibiotik, mohou tyto škodlivé bakterie získat navrch a svého hostitele i zabít.

Starý nápad, nové poznatky

Myšlenka podpory zdraví prostřednictvím probiotik není nic nového. Jejich benefit je dobře znám už nějakých sto let. Teprve nyní a za pomoci sofistikovaných metod však vědci krok za krokem zjišťují, jak zásadní vliv na náš organismus střevní flóra má. Například je prokázáno i to, že děti, které užívají probiotika a navštěvují mateřskou školku, nejsou tak často nemocné jako ty, které probiotika neužívají.

Zdroj:

http://www.todaysdietitian.com

LeBlanc J. G., Laiño J. E., del Valle M. J., Vannini V., van Sinderen D., Taranto M. P., de Valdez G. F., de Giori G. S., Sesma F. B-group vitamin production by lactic acid bacteria--current knowledge and potential applications. J Appl Microbiol. 2011 Dec; 111 (6): 1297–309; doi: 10.1111/j.1365-2672.2011.05157.x. Epub 2011 Oct 10. Review. PubMed PMID: 21933312.

Doporučujeme