Nespavost
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, asi měsíc trpím nespavostí, když už v noci usnu, budim se třeba co tři hodiny, přes odpoledne nespim, takže by to z toho byt nemělo. Jsem už zoufalá, nevyspaností jsem už nepříjemná a naladova. Neprochazim ani zadnym stresovym obdobim. Je to normální? Co s.tím mohu dělat?
MUDr. Daniela Obrová
Specializace: Praktické lékařství Pracoviště: Ordinace praktického lékaře IKEMEDICAL s.r.o., VlašimSlečno/paní Aneto, nevím, jestli Vás v noci něco neruší ze spánku nebo jaké máte návyky a spánkovou hygienu. Normální to není. Doporučila bych Vám chodit spát ve stejnou hodinu, nejlépe do 11h večer, neuléhat s knihou, počítačem, postel používat jen pro spánek, na noc si můžete uvařit hrnek čaje z meduňku, nebo užít nějaký z doplňků stravy, jako je Persen. Dále přes den zařadit nějakou fyzickou aktivitu, která Vás bude bavit a unavíte se po ní. Pokud Vám nic z toho nepomůže, pak rozvažte návštěvu psychologa. S pozdravem.
PhDr. Sylvie Navarová
Specializace: Psychologie Pracoviště: CETERAS - Centrum terapeutických služeb
Dobrý den, připojuji se s tipy na spánkovou hygienu doporučenou dr. Obrovou. Více je potřba rozebrat s psychologem (další možné životní souvislosti apod.). Takže doporučuji objednat se k psychologovi.
PhDr. Sylvie Navarová, psycholog, psychoterapeut