Antibiotika augmentin a střevní potíže, jak jim předejít

Dobrý den mám na vás takový dotaz. Včera jsem byla u své praktické lékařky jelikož mě bolí v krku. A ta mi dala antibiotika Augmentin. Jenže je to zhruba rok a to jsem tenkrát měla angínu a také mi dala tyto antibiotika a měla jsem s ní problémy že jsem měla průjem a hodně hlenu ve stolici. Řekla mi že teď angínu nemám, ale že na antibiotika to je. Dříve jsem neužívala antikoncepci nic. Ale teď beru sunyu. Myslíte si že bych s těmito antibiotiky mohla mít zase tyto obtíže? Koupila jsem si k antibiotikám probiotika Lacto seven. Dříve jsem je nebrala. Vážím 45 kg. Nejprve jsem se s vámi chtěla poradit myslíte si že je mám užívat mám strach abych neměla zase tyto potíže nebo to mám zkusit přechodit bez antibiotik? Prosím o radu děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, při antibiotické léčbě se může průjem objevit, právě proto , že dojde k narušení střevní slizniční flory, což se projevuje průjmem. Je dobře, že jste si k Augmentinu koupila i probiotika, pokud i tak se průjmy objeví raději bych se s paní doktorkou domluvila na výměně antibiotiky.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: