Antikoncepce - mentruace, špinění

Dobrý den, začala jsem před měsícem brát antikoncepce jakožto ochranu před otěhotněním. Neměla jsem problémy s menstruací, byla krátká, poměrně slabá, nebolestivá. První platíčko jsem nasadila první den menstruace a celých 21 dní jsem špinila (někdy slaběji, někdy silněji). Teď mám onu týdenní pauzu. Hned první den se dostavila menstruace, poměrně bolestivá a velmi silná. Chtěla bych se zeptat, jestli je nutné s tím zajít k lékaři nebo ještě vyčkat? Přeci jen antikoncepce si asi musí sednout...Ale představa podobných potíží dalších 3 měsíců mě poměrně děsí. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, prozatím skutečně vyčkejte. Příští měsíc se potíže už vůbec nemusí opakovat. Při nesnesitelných obtížích se domluvte se svým lékařem jak postupovat dále.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: