Chlamydie

Začala jsem s novou známostí. Nikdy jsme spolu neměli sex, avšak jednou mě uspokojoval prsty (stimulace klitorisu). Já jsem na něho ještě nesahala :D, ale poté z něho vypadlo, že se léčí s chlamydiema, měl dobrat 4 prášky ATB ještě. Furt přemýšlím, co když si po záchodu neumyl ruce a nějak to na mě přenesl při stimulaci z rukou. Je to možné? Docela ráda bych si udělala testy, ale mám takový pocit, že mi je gynekolog kvůli tomuhle neudělá. Dá se jít i třeba někde do laboratoře jako samoplátce? Nebo kde se dá udělat test? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Olgo,
chlamydie se přenášejí tělesnými sekrety, tj. při pohlavním styku vaginálním, rektálním nebo orálně-genitálním (tj. dráždění genitálu ústy) nebo při porodu. Možnost přenosu pouhým kontaktem je v literatuře zmiňována, ale jedná se o vzácný přenos. Předtím ale musí být kontakt s lidským sekretem (tj. se spermatem, cervikovaginálním sekretem, apod.).
Při vyšetření na chlamydie se doporučuje odběr z čípku děložního nebo z močové trubice pomocí suché štětičky do speciálního media. Vyšetření tohoto typu stojí v našem zařízení 1000,-Kč. Je možný i odběr z krve, ale toto vyšetření má omezený význam.
S pozdravem

prim. MUDr. Pavel Texl
prim. MUDr. Pavel Texl

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Sanatorium Helios

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: