Krvácení při antikoncepci

Dobrý den, beru antikoncepci Vreya, po prvním blistru jsem měla pauzový týden, kdy se dostavila menstruace,po skončení druhého blistru jsem chtěla menstruaci posunout, proto jsem začala brát hned třetí blistr, ale zhruba u 15. tabletky 3. blistru jsem začala špinit a po týdnu začalo středně silné krvácení. Krvácím doteď, což je už zhruba měsíc, ne nijak silně, ale přeci jen to obtěžuje. V letáku se píše, že si tělo musí zvyknout, tak se chcic jen zeptat, jestli takhle dlouhé krvácení je opravdu zatím v normě, jak dlouho to může ještě trvat a jestli mám normálně pokračovat v braní tabletek. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

V tomto případě, když se pokračuje v užívání tabletek bez přestávky, se skutečně může stát, že špinění pokračuje velmi dlouhou dobu. "Rozhodila" jste si hormonální hladiny a může trvat řadu týdnů, než se to upraví. Doporučovala bych antikoncepci úplně vysadit, počkat, až se cyklus upraví, tzn. nechte proběhnout alespoŇ Jeden normální cyklus a pak znovu můžete tabletky nasadit. Pokud by špinění i po vysazení neustávalo, kontaktujte svého gynekologa.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
„ABCDE“ pomůže s odhalením rakoviny kůže
Články: „ABCDE“ pomůže s odhalením rakoviny kůže
Ačkoli je téměř vždy možné...
Porucha jater se projeví i na rukou
Články: Porucha jater se projeví i na rukou
Jaterními chorobami, ať už...
Hysteroskopie
Články: Hysteroskopie
Hysteroskopie je...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: