Krvácení při antikoncepci

Dobrý den, 16.6. jsem začala užívat antikoncepci Stodette, v domění že mi nastupuje MS. Jelikož kolem tohoto data měla přijít. Můj problém tkví v tom, že šlo zřejmě pouze o slabé postkoitální krvácení po styku. Jelikož se pak již neobjevilo. I přesto jdem užívala HA dál, jenže nyní už asi od 25.6. někdy slabě jindy silněji, ale bez přestání krvácím. Krev je jasnější a řidší než normálně a nevypadá to že by krvácení chtělo ustat. Vysadila jsem proto 3 dny před dobráním plata HA kvůli bolestem podbřišku a již zmíněnému krvácení. V průběhu užívání jsem měla v prvních 14ti dnech několikrát nechráněný styk. Poraďte mi prosím jaké mohou být příčiny? Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, v prvních cyklech od začátku užívání antikoncepce je časté, že se objevuje nepravidelné slabé krvácení. Během tří cyklů tento problém odeznívá. Vzhledem k tomu, že jste nezačala užívat tablety první den menstruačního krvácení, nelze se na antikoncepční účinek spoléhat již od začátku. Vynecháním posledních tří tablet také spolehlivost antikoncepce nezvýšíte. Doporučuji Vám zakoupit těhotenský test a pokud bolesti neustupují, zajděte k lékaři.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: