Vysoké aslo

Dobrý den, trápí mě vysoké ASLO. V roce 2014 jsem prodělala celkem 5 angín, z toho 3 v rychlém sledu po sobě v lednu-únoru, 1 v červnu a 1 v září. V září mi naměřili vysoké ASLO - 2500, poté několik obděrů po cca 14 dnech, ASLO vystoupalo až na hodnotu kolem 2800. Na doporučení mi v prosinci odstranili krční mandle (ASLO v tu dobu 2600). Teď v únoru jsem šla na kontrolní odběr, ASLO stále 2600. Klouby nebolí, jiné obtíže nemám, před odstraněním mandlí jsem byla asi víc unavená. Doktorka mě straší, že to může jít na srdce, poslala mě na infekční odd do nemocnice, kde mi vzali krev a výtěry, ale řekli mi, že to může být normální. Od září jsem zároveň užívala preparáty Joalis, extrakt z česneku a grepu a ječmen. Nechci do sebe prát nějaká další atb. Můžete mi prosím poradit, co s tím? Díky

Odpověď odborníka:

Vážemá paní Týno, ASLO (antistreptolysinový titr), tedy titr protilátek proti streptolysinu O, vzrůstá za 3–6 týdnů po streptokokové infekci a klesá za 6–12 měsíců. Z tohoto důvodu je jeho použití v diagnostice akutní infekce zcela bezpředmětné. Existuje pouze jediná indikace k jeho stanovení, a sice podezření na akutní revmatickou horečku. S pozdravem, MH.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Joalis | Od: Martin | 2.4.2015 15:28
Dobrý den,

chtěl jsem Vás jen zeptat, jaké míte zkušenosti s tím Joalisem. Můj syn trpí stejným problémem(ASLO kolem 1 000 už asi 3 roky), nicméně nemá vůbec žádné vedlejší potíže, takže to řeším jen přípravky podobného typu. V současné době užívá čínskou medicínu, kdy po 3 měsících ASLO spadlo ze 1300 na 900, nicméně může to být asi náhoda. Každopádně s Joalisem počítám jako s další variantou, prý teď mají nový preparát.

děkuji za odpověď, prosím na e-mail martinbuchta@seznam.cz

Martin Buchta
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: