Zavřít
uLékaře
Stáhněte si mobilní aplikaci uLékaře.cz
Lékařská poradna a objednání
Nainstalovat
Reklama
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Pomocníci, kteří dokážou zatočit se všemi příznaky chřipky a nachlazení naráz

3.1.2014

Chřipka a nachlazení patří mezi onemocnění, kterými si několikrát za život projde každý z nás, zejména na podzim a v předjaří. Přestože chřipková sezóna přichází každý rok v podobnou dobu, dokáže zaskočit velké množství lidí nepřipravených. A pak je na místě mít po ruce něco, co si s příznaky nemoci zaručeně poradí.

Reklama
chripka_pece
chripka_pece

Chřipka a nachlazení patří mezi onemocnění, kterými si několikrát za život projde každý z nás, zejména na podzim a v předjaří. Přestože chřipková sezóna přichází každý rok v podobnou dobu, dokáže zaskočit velké množství lidí nepřipravených. A pak je na místě mít po ruce něco, co si s příznaky nemoci zaručeně poradí.

Chřipkou každoročně onemocní statisíce lidí a nemalé množství z nich chřipce zcela podlehne.

Nemoc je doprovázena nepříjemnými příznaky, z nichž minimálně dvěma trpí až tři čtvrtiny pacientů.

Mezi příznaky chřipky patří:

  • horečka
  • ucpaný nos
  • bolest hlavy
  • bolest svalů a kloubů
  • vlhký nebo suchý kašel
  • bolest v krku

Co dělat při chřipce

Pokud už se chřipce nebo nachlazení nedokážeme vyhnout, lze alespoň zmírnit její průběh.

Odpočívat – spánek a dodržování klidového režimu obecně jsou při jakékoli nemoci důležitou součástí léčby. Spánkem lze tělo posílit pro boj s tělesnými neduhy.

Hodně pít – dostatečný přísun tekutin zabrání dehydrataci, pomáhá odplavovat toxiny z těla a také napomáhá rozpouštění hlenu.

Dbát na přísun vitaminů – důležitý je zejména vitamin C, ideálně v přírodní formě (citronová šťáva, kysané zelí, ovoce, zelenina).

Zbavte se horečky, ucpaného nosu i kašle

Další způsob, jak léčbu podpořit, je užívání volně prodejných přípravků. Ideální samozřejmě je, když se dají takříkajíc zabít všechny mouchy jednou ranou. Tedy zbavit se všech momentálních obtěžujících příznaků chřipky či nachlazení. Vhodné jsou ty s obsahem přírodních složek, které pomáhají stimulovat imunitu (vitamin C, zázvor, med), usnadňují vykašlávání (med, šalvěj, mateřídouška) a umožňují lépe dýchat (eukalyptus, mentol, máta). A přesně to nabízí léčivé přípravky Vicks, spojení účinných látek s dotekem přírody.

Komplexním řešením více příznaků chřipky a nachlazení najednou jsou horké nápoje Vicks SymtoMed Complete a Vicsk SymptoMed Forte. Oba preparáty obsahují vedle účinných aktivních látek také přírodní složky a s nemocí si umí efektivně poradit. K dostání jako rozpustný prášek pro přípravu horkého nápoje.

VICKS SymptoMed Complete citrón – horký nápoj

Jediný horký nápoj na českém trhu, který kromě úlevy od horečky, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, bolesti v krku, ucpaného nosu, přináší úlevu i od kašle. Ulevuje tedy ne od 4 nebo 5, ale hned 6 příznaků chřipky a nachlazení.

Obsahuje paracetamol pro boj s horečkou a bolestí, fenylefrin na ucpaný nos a léčivou látku s názvem guaifenesin, která ulevuje od kašle.

Orientační cena v lékárně: 99,90 Kč, 5 sáčků; 169,90 Kč, 10 sáčků

Obsahuje: paracetamol 500 mg, guaifenesin 200 mg, fenylefrin 10 mg

(prášek pro přípravu perorálního roztoku)

VICKS SymptoMed Forte – horký nápoj

Horký nápoj, který je silný a účinný proti 5 příznakům chřipky a nachlazení jako je horečka, bolest hlavy, bolest v krku, bolest svalů a kloubů a ucpaný nos. Díky vysoké koncentraci paracetamolu působí především proti horečce a bolesti v prvních dnech chřipkového onemocnění.

Orientační cena v lékárně: 99,90 Kč, 5 sáčků; 169,90 Kč, 10 sáčků

Obsahuje: paracetamol 1000 mg, fenylefrin 12,2 mg

(prášek pro přípravu perorálního roztoku)

Upozornění:

Před použitím si pozorně přečtěte příbalové informace léků. Léky k vnitřnímu užití. 

Všechny produkty lze zakoupit i v e-shopu www.lekarna.cz

Doporučujeme

Čtěte více

Polévka s vůní orientu: jak si připravit domácí Pho Bo

Vietnamská kuchyně je neodmyslitelně spjata s vůní cizokrajných bylinek a koření....

Polibek - co o něm možná nevíte

Mysleli jste si, že o líbání už víte všechno? Věděli jste ale, že polibek může...

Polovina dospělých kuřáků má akné

Kromě nepěkně tmavé barvy a množství vrásek však cigaretový dým škodí naší pleti...

Polovinu všech výskytů infekcí žloutenky typu A v Evropě si lidé přivezou ze zahraničí

Virová hepatitida typu A hrozí nejen dobrodruhům cestujícím do rozvojových zemí....

Polynenasycené mastné kyseliny a vitamín E snižují riziko amyotrofické laterální sklerózy

Nizozemští vědci zjistili, že dieta s vysokým obsahem polynenasycených mastných...

Pomoc při psoriáze? Ve zkratce léky, krémy, sluníčko

Lupénka mívá různé projevy. Pokožka je suchá, loupe se a někdy praská tak, že...

Pomoc, náš prvňáček se ještě pořád počůrává! Co dělat?

Vaše dítě právě nastoupilo do první třídy, je tu ale jeden zásadní problém:...

Pomoci vstřebávat železo mohou i homeopatika

Každý desátý Čech má v těle méně železa, než je třeba. Přitom je tohoto prvku...

Pomocná ruka přijde vhod i lidem pečujícím o pacienty s roztroušenou sklerózou ve vážném stavu

Léčba roztroušené sklerózy změnila v posledních dvaceti letech obraz této nemoci...

Pomocné látky – nedílná a důležitá součást hexavakcíny

Každá vakcína v sobě zahrnuje různé přídatné složky, které plní předem dané...

Pomohou v léčbě erektilní dysfunkce bylinky?

Přestože erektilní dysfunkce může být příznakem vážnějšího onemocnění, stále...

Pomozte dětem překonat strach ze tmy, i ten může být příčinou nočního pomočování

Pokud dítě trápí noční pomočování, jehož příčinou nejsou žádné zdravotní problémy,...

Pomozte přestat kouřit adolescentům

Kouření je bezesporu jednou z nejrozšířenějších drogových závislostí u nás....

Pomozte si cvičením od bolestí zad

Základem zdraví je zůstávat fyzicky aktivní. Pravidelný a různorodý pohyb pomůže...

Pomozte svému dítěti vyrovnat se s lupénkou

Stejně jako dospělí, tak i děti s kožním postižením potřebují většinou čas na...

Pomůže dítě vyřešit partnerskou krizi?

Mnoho partnerských dvojic čas od času zažije nějakou tu menší či větší krizi....

Pomůže konopí léčit žloutenku?

Účinná léčba virové hepatitidy typu C dnes stále ještě znamená také nepříjemné...

Pomůže růstový hormon při svalových poruchách?

Růstový hormon je v těle zodpovědný za správný růst. Když se ho organismu nedostává,...

Pomůže růstový hormon v boji proti stárnutí?

Sylvester Stallone je rozhodnutý vyhrávat a svou dominanci neustále dokazovat....

Poničené růstové chrupavky ani růstový hormon nezachrání

Léčba růstovým hormonem. U poruch růstu téměř magické sousloví, při jehož vyslovení...

Naposledy přečtené dotazy z poradny

Papilom dvorce bradavky

Dobrý den, jsem tehotna a na bradavce se mi udělal výrůstek, prikladam fotografii....

Bolest v krku po zvracení

Dobrý den, od včerejška mě při polykání jídla hrozně bolí a pálí v krku. Předcházelo...

Invalidní důchod

Dobrý den, před čtyřmi lety jsem byla na operaci páteře. Schválili mi ČID 1.stupně....

Žlutá barva stolice, užívání antibiotik

Pekný deň, spozorovala som zmenu farby stolice. Je žltá(horčicova) s viditeľným...

Příliš rychlá ejakulace

Dobry den , chtěl bych se zeptat mam takovy problem , že při pohlavním styku...

Pohyby v břiše

Dobrý den, už asi týden cítím v břiše stejné pohyby jako v těhotenství.Těhotná...

Křeče v břiše

Dobry den chtela bych se zeptat mam dlouhodobe nekolik let problemy se zazivanim...

Zvracení u kojence

Dobry den. Mam mesacne babatko chlapceka. Od zaciatku ho prikrmujem. Uz 3x sa...

Ejakulace do pochvy

Dobrý den,s přítelem jsme měli sex a on při ejakulaci zůstal chvíli "ve mně"...Beru...

Bolest prsou a jejich zvětšování ve stáří (nad 80 let)

<p>Mám problém ,asi rok. Bolí mě prsa, bradavky. Prsa se zvětšují. Nebyla jsem...

Závislost na tabáku

Dobrý den jsem na začátku 8meho mesice,chtěla bych se zeptat zacla jsem kouřit...

. Lboratorní test

Dobrý den, Nedávno jsem byl jako samoplátce na krevních testech zjistit si hladinu...

Návrh na lázeňskou léčbu

Dobrý den jsem po operaci TEP kolene a má neurologycký moč. měchýř-inkontinenci...

Nepravidelný menstruační cyklus

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Je mi 15 let a s přítelem jsme měli chráněny...

Třes

Dobrý den, již několik let mám problém s tremorem těla, jedná se hlavně o horní...

Bolest zubu po zaplombování

Dobrý den, přítelkyně byla včera na ošetření u svého zubního lékaře. Lékař ji...

Čepy na mandlích a krvácení

Dobrý den, už několik let mě trápí čepy na mandlích, respektive jen v pravé...

Hnis a smrad v pupíku

Dobry den.chci se zeptat.dnes jsem zjistila ze mi zapáchá pupík a neco mi z...

Zápach z pupíku

Dobrý den, nevím kam mám tento problém zařadit, tak doufám, že jsem zařadila...

Alkohol v moči

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak dlouho( kolik dni) vydrží nebo se pozná...

Reklama
Takovou péči si zasloužíte!
Představte si prostředí, kde se vždy setkáte s pozorností, kterou očekáváte.
* registrací neměníte svého lékaře.