Inzerce
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup do lékařské poradny, možnost účastnit se soutěží a mnoho dalších výhod. Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte prosím e-mail, který jste používal(a) pro přihlášení na stránku

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Protonové centrum: Moderní pracoviště v srdci Evropy

Léčba prostaty 14.9.2015
reklamní sdělení

Protonové centrum v Praze bylo uvedeno do provozu v prosinci roku 2012. Je jediným pracovištěm svého druhu ve střední a východní Evropě. I přes krátkou dobu své působnosti úspěšně vyléčilo tisícovky pacientů, mezi nimi i mnoho nemocných s rakovinou prostaty.

Protonová terapie představuje jednu z nejperspektivnějších metod v léčbě rakoviny v 21. století. Podle odborníků budou protony zaujímat v budoucnosti stále výsadnější postavení v řešení nádorových onemocnění. Terapie protony totiž nabízí vysokou účinnost a současně menší pravděpodobnost poškození zdravých tkání oproti klasickému ozařování. Tato moderní léčba dokáže zacílit vysokou dávku záření na samotné nádorové ložisko, což zvyšuje šanci na úplné uzdravení. Důkaz místo slibů představuje výzkum prezentovaný na lékařské konferenci ve Washingtonu v roce 2014. Z výsledků přelomové studie vyplývá, že protony dokážou úplně vyléčit až 97 % pacientů s rakovinou prostaty.

K dispozici takřka nepřetržitě 

Proton Therapy Center neboli Protonové centrum v Praze představuje jedno z nejmodernějších klinických pracovišť v celé Evropě. Je vybaveno moderní technologií, která v současnosti patří mezi naprostou světovou špičku.

  • Centrum má k dispozici celkem 5 ozařoven včetně ozařovací místnosti pro léčbu očních nádorů, počítačovou tomografii, magnetickou rezonanci a další zobrazovací přístroje.
  • Může léčit až 2500 pacientů ročně ve dvousměnném provozu, šest dní v týdnu.
  • Terapie navíc probíhá ambulantně, klientům tudíž odpadá stres z pobytu v nemocničním prostředí.

Cílem Protonového centra je, aby se pacient během léčby cítil co nejlépe a zároveň se mu dostalo nejlepší péče. O pohodlí nemocných se tak stará profesionální zdravotnický tým v čele s odborníky na léčbu ozařováním.

Komu protony pomáhají?

Protonovou léčbu lze doporučit pro většinu nádorových onemocnění, kdy je vhodnou formou terapie ozařováním. Nejčastěji se jedná o nádory mozku, oblasti spodiny lební a páteře, hlavy a krku, prostaty nebo o lymfomy. Využití léčby je však značně široké, z terapie protony tak mohou profitovat i dětští pacienti, lidé s nádorovým onemocněním jater, slinivky břišní, kostí nebo měkkých tkání. Tato metoda ale není pro každého. Vhodnost jejího použití stanovují lékaři případ od případu a záleží na mnoha určujících faktorech, mezi něž patří věk nemocného, přítomnost jiných závažných chorob nebo pokročilost onemocnění.

Nesporné výhody 

Na příkladu rakoviny prostaty lze demonstrovat několik zásadních výhod protonové terapie oproti klasickému ozařování fotony.

  • Zdravá tkáň prostaty je při terapii protony postižena pouze minimálně, nemocným tak nehrozí komplikace v podobě poruchy erekce, inkontinence nebo zánětu močového měchýře a konečníku. Šance na zachování mužské potence se pohybuje kolem neuvěřitelných 97 %!
  • Další výhodou je skutečnost, že léčba probíhá ambulantně a v případě časných stadií nemoci pouze po dobu 5 dnů. Naproti tomu nežádoucí účinky při klasickém ozařování často donutí pacienta setrvat na nemocničním lůžku.
  • Cena protonové léčby navíc bude v brzké budoucnosti srovnatelná s cenou klasického ozařování. 

Zdá se tedy, že budoucnost bude patřit protonům. Pokud u vás lékaři diagnostikují některou z výše uvedených nádorových chorob, nebojte se zeptat, zda by pro vás tento způsob léčby nebyl vhodný. Protonové centrum v Praze totiž spolupracuje s většinou českých pojišťoven, které svým klientům léčbu plně hradí.

(holi)

Zdroj:

http://www.ptc.czhttp://www.protonymuzum.cz

Doporučujeme