Inzerce
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup do lékařské poradny, možnost účastnit se soutěží a mnoho dalších výhod. Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte prosím e-mail, který jste používal(a) pro přihlášení na stránku

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

Začněte se změnou životního stylu ještě dnes

redakce uLékaře

Zvolit správnou stravu je vlastně svého druhu umění. Pokud jste se nad tím dosud nezamýšleli a jedli prostě to, co vám chutná, je na čase udělat rychlou změnu.

Maso a především průmyslově zpracované maso by rozhodně nemělo být hlavní složkou stravy. Když se ale podíváme kolem sebe, vidíme poměrně dost lidí, kteří se těchto potravin nejen nestraní, ale jejich těžkou stravitelnost „vylepšují“ vydatným zapíjením alkoholem a únavu vzešlou z této nevyvážené stravy „řeší“ tím, že se prostě nehýbou a preferují sezení v restauračním zařízení. Proč je to vlastně špatně?

PAU není zaklínadlo, ale zabiják

To, co dělá uzeninu uzeninou, jsou aromatické látky vzniklé spalováním, tedy nechvalně známé PAU (polycyklické aromatické uhlovodíky). A spolu s další skupinou látek, heterocyklickými aminy, se tvoří i při úpravě masa vysokou teplotou, např. při grilování nebo smažení. Tyto látky mají prokázaný mutagenní účinek. To znamená, že když se dostanou do styku s buňkami střevní sliznice, dochází k poškozování genetické informace buněk a velmi se zvyšuje pravděpodobnost jejich maligního zvrhnutí, tedy vzniku zhoubného nádoru.

Když se maso nestíhá trávit…

Když někdo jí masa tolik, že se nestihne v trávicím traktu vůbec zpracovat, dochází k hnilobě. Na takové stravě se totiž množí především hnilobné bakterie, které škodí nejen střevům, ale i imunitnímu systému. Vylučují další škodlivé látky, zejména putrescin a kadaverin. Ty mohou střevo poškodit podobným způsobem jako PAU a heterocyklické aminy a kromě toho se spolu s nimi tvoří celá řada látek, které mají na svědomí plynatost a značný zápach střevního plynu. 

Jak na to? Snadno

Zamysleli jste se nad svým dosavadním životním stylem a chcete udělat změnu? Pro začátek můžete výrazně snížit přísun masa a uzenin, alkoholu a dalších jedovatých látek a zařadit do svojí stravy zdroj vlákniny a probiotika. Nevíte, kde je hledat?

Vlákninu nám poskytují například ovoce, zelenina nebo celozrnné pečivo. Pokud potřebujete čas, abyste si k těmto potravinám našli cestu, můžete začít s doplňky stravy s obsahem vlákniny, kterých je bohatý výběr. Vláknina urychluje průchod stravy trávicím traktem, přispívá k odlučování starých buněk výstelky střeva a pomáhá k harmonizaci trávicích funkcí.

Probiotika jsou živé bakterie, které lidskému zdraví prospívají, a to v mnoha ohledech. Jedná se o laktobacily, které najdete ve všech kysaných mléčných výrobcích, ale pokud nemáte vztah k mléku, stejně dobře vám poslouží i doplňky stravy, které jsou k dostání v každé lékárně. Ty nejkvalitnější výrobky obsahují i prebiotika, tj. potravu pro tyto bakterie, která je pro člověka nevstřebatelná, čímž je zajištěn dostatek živin pro jejich množení. Výsledná kombinace se nazývá synbiotikum.

Ale pamatujte si, že hlavním prostředkem je změna. Absolvovat krátkou očistnou kúru a pokračovat ve zlozvycích nebo jednou denně spolykat hrst prášků, zapít je pivem a zapálit si cigaretu – tudy cesta nevede.

Zdroj:

http://www.cancer.gov

https://davidkleinphd.wordpress.com

Romeo J., Nova E., Wärnberg J., Gómez-Martínez S., Díaz Ligia L. E., Marcos A. Immunomodulatory effect of fibres, probiotics and synbiotics in different life-stages. Nutr Hosp. 2010 May–Jun; 25 (3): 341–9. Review. PubMed PMID: 20593114.

Doporučujeme