Letrox a akné

Dobrý den, paní doktorko, bych Vám chtěla moc poděkovat za pomoc při radě, abych vyměnila Euthyrox (arytmie,zvýšené pulsy, atd.) za Letrox,Letrox beru cca 7neděl a komplikace jsou zcela v pořádku,jen mě hrozně začlo trápit akné, nikdy v životě jsem takové čelo ani bradu neměla,je možné, že je to z tohoto hormonu? Nikdy jsem takový problém neměla ani v pubertě. Srovná se to někdy? Tyto problémy začali cca po 14ti dnech užívání a neustupují na přeměření TSH a T4 jsem zatím nebyla, nebo je to tím, že bych mohla být předávkována?Díky moc za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Simono, děkuji za zprávu, jsem ráda, že rada zabrala :-). V každém případě s akné se jako s vedlejším účinkem nesetkávám. Možná vám chybí nějaký vitamín nebo stopový prvek. Zkuste užívat vitaníny skupiny B, železo (např. přípravek FerroFortis - FinClub (je to přírodní preparát s obsahem železa a vitamínu skupiny B včetně B12) a k tomu si kupte Selen (ideálně v kombinaci se Zinkem a vitamínem C). Při kontrola funkce štítné žlázy by bylo také vhodné zkontrolovat kortizol a krevní cukr. Držím palce a přeji příjemný den

MUDr. Martina Rosická, PhD.
MUDr. Martina Rosická, PhD.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: ENDOCARE s.r.o. (Endokrinologie a obezitologie)

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
akné po letroxu | Od: kačka | 16.9.2014 22:14
zdravím mám stejný problém beru Letrox a trápí mě
už půl roku akné dřív sem akné vubec neměla!sem z
toho nešťastná nepomáhají mě na akné antibiotika a
ani nic jiného:-(
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: