Medrol

Dobrý den, Jako přípravu před IVF mi byl nasazen medrol v dávce 8mg/den po dobu 6-týdnů.k tomu beru dlouhodobě anopyrin 50mg/den a acidum folicum 10mg/den. vše z důvodu prokázaného antifosfolipidového syndromu a předchozích zamlklých potratů. je dávka 8mg medrolu vysoká? je nutné při ní brát ještě nějaké podpůrné vitamíny (vápník,atd.)abych snížila výskyt nežádoucích účinků? a mohu acidum folicum kombinovat s multivitamíny pro těhotné,v nichž je již zvýšená dávka kyseliny listové?nehrozí pak předávkování? děkuji za odpověd.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, dávka 8 mg Medrolu je poměrně malinká - berou se i 80mg megadávky (například v revmatolgii nebo plicním lékařství), nemějte obavy. Nežádoucí účinky vznikají většinou /ještě ani ne u všech lidí/ až po měsících a letech braní, proto se nebojte! Spíše pro klid v duši byste mohla brát vápník rozpustný a vitamín D / prevence osteoporosy /, ale tato léčba se dává až při délce braní Medrolu nad 3 měsíce. Je na recept. Pokud by vám Medrol nedělal dobře na žaludek, přidává se lék na ochranu žaludeční sliznice ( typu omeprazol, také na recept ), ale není to podmínkou. Lék Medrol berte poctivě (spolu s ostatními), je to jediná cesta k dětátku. Kyselinou listovou se nelze předávkovat, je minimálně toxická, pro vaši informaci - denní doporučená dávka pro těhotné ženy = 260–400 mikrogramů. Budte tedy v klidu a přeji vám brzy vytouženého potomka. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+10 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Medro vs. Entocort | Od: Hanka | 1.10.2015 13:34
Dobrý den,
mám Crohna již dva roky v remisi a na IVF mi chtějí nasadit Medrol 4mg/denně kvůli 20%zvýšení NK buněk.Dal by se v tomto případě použít Entocort nebo Budenofalt,které jsem dříve užívala bez jakýkoliv vedlejších účinků?
Děkuji za odpověď Hanka
reagovat
re:Medro vs. Entocort | Od: uLékaře.cz | 2.10.2015 09:56
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: