Mykoplazmata

Dobrý den, prosím o radu. Moje 2,5 letá dcera byla 24.11. oočkována Trivivacem,přesto že pokašlávala.Lékařka ji vyšetřila,prý byla v pořádku. Již ten den horečka a do týdne bronchitida. Pátý den užívání Augmentinu opět horečka, ale poslechový nález dobrý. Za tři dny-recidiva bronchitidy. Nasazen Klacid s podezřením na mykoplazmata (rovněž i manžel recid. bronch., švagr pneumonie nereagující na ATB) Pátý den Klacidu opět horečka 38,8. Klacid byl vysazen a dcera byla hospitalizována. Objektivně žádný problém,poslechově pouze drsnější dýchání (má od té doby stále) a chrápala. (Syn doma v té době doma rovněž prodělával podobně vypadající virózu s horečkou.) Laboratorně poze vyšší FW a mírná eukocytóza, nižší lymfocyty. Celý panel standartních vyšetření vpořádku. Horečky sami ustoupily. Za pět týdnu po hospitalizaci u nás doma opět proběhla viróza s horečkou, dcera až 40 horečku. Od té doby, tj. týden, je stále subfebrilní a kašle. Nyní ještě došly zbylé výsledky z hospitalizace, kde bylo:suspektně mykoplazmata-hraniční. Byl tedy nabrán kontrolní odběr, čekáme na výsledky. Ještě aktuální krevní obraz - FW 11, nižší lymfocyty a leukocyty.Myslíte, že by mykoplazmata mohla hrát nějakou roli v minulém i současném stavu? Jen podotýkám, že hraniční výsledek mykoplazmat byl zjištěn po 5-ti denním užívání Klacidu. Lékařka nás pro nynější subfebrilie opět odesílá k hospitalizaci, kterou prozatím odmítám.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vliv mykoplazmové infekce nelze vyloučit. Co s týče přetrvávání mykoplazmat po přeléčení antibiotikem, bohužel ani po nasazení antibiotika dle citlivosti a v odpovídajícím dávkování nelze stoprocentně zaručit, že budou dané bakterie zlikvidovány.

 
Líbí se vám odpověď?
-6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Mykoplazmata | Od: Libuše | 25.1.2015 15:50
Dobrý den, naše dcera od roku 2013 je pozitivní na mykoplazmatickou infekci, neustále je léčena antibiotiky, naposledy měla na tři týdny Klacid a po kontrolních odběrech byla opět pozitivní. Na infekčním oddělení nám bylo zděleno, že žít s infekcí těle je vlastně normální a že se stím máme vlastně naučit žít....dcera je neustále unavená, brání jí to ve sportu a v běžném životě. Chtěla bych se dozvědět, zda se to dá léčit a nebo čekat až si tělo poradí samo. Děkuji
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: