Špinění

Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou požádala o názor, příp. o radu. Cca od listopadu loňského roku jsem se potýkala s infekcí (kombinovanou). Moje lékařka mi předepsala globule na zavádění. Problémy ale neustaly, tak jsem byla donucena její ordinaci navštívit v únoru znovu. Předepsala mi opět globule, sice jiného výrobce, ale v podstatě to samé. Léčba ale opět moc nezabrala, a navíc se u mě objevilo špinění, zbarvené až do černa. Docela mě to vyděsilo, a tak jsem se vydala na gynekologii znovu. Lékařka mi odebrala vzorek na cytologii, a předepsala tablety Klion na zavádění, infekce prý ještě úplně neodezněla. S tím, že prý mám pravděpodobně na děložním čípku oděrku, která se při pohlavním styku vždy znovu "odře" a ta že prý údajně způsobuje ono špinění. Tablety jsem dobrala, proběhla menstruace, výsledky prý mám v pořádku, ale špinění mám stále. Teď už je jeho zabarvení světlejší, a jako by hlenovité. Užívám antikoncepci Lindynette, cca 6 let. Lze podle tohoto popisu poznat, čím by můj problém mohl být způsoben, a jak ho případně řešit? Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, důležitý je výsledek cytologického stěru, který je dle Vašeho popisu v pořádku. Oděrka na čípku či zánětlivé onemocnění může být příčinou špinění. Mohou zde být i další příčiny, ty lze však odhalit jen při vyšetření. Pokud nebude docházet k ústupu problému, bylo by vhodná další kontrola u lékaře.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: